دقایقی سئو را فراموش کنیم

ارسال شده در
دقایقی سئو را فراموش کنیم

یکی از مشکلاتی که در سایت ها به ویژه سایت هایی که فروش محصول، حرفه اصلی آن ها است پیش می آید این است که علی رغم داشتن ترافیک خود و تعداد بازدید کافی، میزان خرید ان ها بسیار پایین است و آن ها تصمیم می گیرند که به هر نحوی میزان ترافیک سایت خود را بیشتر کنند زیرا حدس می زنند که مشکل از این موضوع است. در صورتی که وقتی یک سئوکار سایت آن ها را بررسی می کند، متوجه می شود که مشکل از طراحی سایت است و سایت باید باز سازی شود. پس متوجه شدید که طراحی سایت چقدر در بهینه سازی سایت شما اهمیت دارد.
برای بازسازی سایت باید سایت را از چند منظر بررسی نمود:
۱- سایت خود را انالیز کنید تا متوجه شوید رتبه شما چگونه است.
۲- صفحه ای که بیشترین ترافیک را دارد بیابید.
۳- کلمات کلیدی خود را دسته بندی کنید و اگر شما ترافیک خوبی دارید باید بدانید که کاربران به این موضوعات علاقه داشته اند.
۴- فایل Robots را به روز رسانی کنید تا موتور جست و جو متوجه شود در حین بررسی به کدام صفحات باید سر بزند وکدام صفحات نیاز به به روز رسانی دارد و فعلا نباید سراغ آن ها برود.
۵- نقشه جدید برای سایت خود تنظیم نمایید.

باور کنید که سئو سایت قبل از طراحی سایت آغاز می شود. گاها سئو مشکل سایت شما نیست‬. بازدید کنندگان وب سایت میتوانند بی‬ ثبات باشند بنابراین سایت شما باید جنبه های مشخصی‬ داشته باشد تا سئو تفاوتی را ایجاد کند.‬ بگذارید با ذکر چند مثال منظورم را ثابت کنم.‬ سال پیش مراجعه کننده ای‬ به من گفت “ما به‬ ترافیک موتور جستجوی بیشتری نیاز داریم”‬ بنابراین من به وب سایت مراجعه‬ کننده نگاهی کردم و گفتم “نه‬‬ شما به وب سایت جدیدی نیاز دارید”‬. سایتشان گویا ترافیک خوبی هم داشت ولی تماسهای کافی دریافت نمیکرد.‬ در آن زمان مراجعه کننده فروش‬ خود را تلفنی انجام میداد.‬ وقتی که تماس را میگرفت سوالهای‬ زیادی از او پرسیده میشد‬. مردم میخواستند بدانند از کجا محصولات‬ را تهیه میکنند و فایده شان چیست‬. مثلی در تگزاس وجود دارد که‬ میگوید “آن سگ شکار نمیکند” که اشاره دارد‬ به ایده ای که نتیجه ای ندارد.‬ وقتی که من چنین وب سایتی‬ دیدم، به یاد آن جمله افتادم.‬ این نتیجه ای ندارد ترافیک موجود در سایت شما اهمیتی ندارد هرگز موفق نخواهید شد. من از مراجعه کننده پرسیدم “چه کسی این سایت را ساخته است؟ ” خواهر زاده تان ، مدیر‬ اداره؟” او گفت “مدیر اداره که نه،‬ مدیر انبار آن را ساخته است”.

تاثیر بازسازی سایت در سئو

ما سریعا سایت را بازسازی‬ کردیم و از واژه های مراجعه کننده‫ در آن استفاده نمودیم‬‬ و همین باعث افزایش تماسها شد‬ ولی اینبار تماس گیران برای پرسیدن‬ سوال تماس نمیگرفتند بلکه میخواستند سفارش بدهند.‬ شما باید در مورد این مسئله با خود صادق باشید،‬ آیا سایت شما سگی است که شکار نمیکند؟‬ آیا سایتتان به نظر غیر حرفه‬ ای یا زشت می آید؟‬ سایت غیر حرفه ای و زشت هرگز نتیجه ای ندارد‬‬‬. ‫سایت شما در جهان به نمایش‬ در می آید و اگر توسط یک ‫مبتدی ساخته شده است‬‬ تنها تاثیر گذاری مبتدیانه ای دارد.‬ روز دیگر یکی از دوستان من‬ به دنبال عکاسی برای عروسی بود‬ و به صورت آنلاین به جستجو‬ میپرداخت ولی وقتی که به‬ یک وب سایت ناشیانه رسید سریعا کلید برگشت را زد.‬

او میدانست که عکاس همچنان میتواند‬ خوب باشد ولی گفت ” اینکاریه که من انجام میدم” این یک آزمایش است. پنج رقیب برای سایت خود پیدا‬ کنید و سایتهای آن را در زبانه های مختلف مرورگر باز کنید و سپس آن را در زبانه ی دیگری لود نمایید و سپس از زبانه ای به زبانه ی دیگر برای بررسی آنها بروید حالا صادق باشید، اگر خودتان بودید‬ از سایتتان خرید میکردید؟‬ اگر پاسختان نه است، به دنبال مشکلات سایتتان باشید‬ بهینه سازی سایت اهمیتی ندارد تا‬‬‬ ‫زمانی که تاثیر گذاری درستی نداشته باشد.

‬ یک مسئله دیگر قابل استفاده بودن‫ سایتتان است. اگر سایتتان گیج کننده‬‬ است یا اینکه بدست آوردن همه چیز سخت است‬ بهینه سازی وب سایت مهمترین کار نیست.‬ جذب مردم به سایت وقتی که‬ سریع بیرون میروند ارزشی ندارند‬. این زمان است که بحث UI سایت پیش می آید و تاثیر آن در سئو و بهینه سازی سایت بسیار مشهود میشود. پس شدیدا توصیه می کنم تا قبل از شروع بهینه سازی سایت ظاهر سایت خود را به بهترین شکل ممکن آماده کنید.

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =