مطالب خواندنی درباره فروم ها یا انجمن های اینترنتی

ارسال شده در
مطالب خواندنی درباره فروم ها یا انجمن های اینترنتی

در زمینه بهینه سازی سایت ها، یکی از اقداماتی که وبمسترها در حوزه سئو خارجی انجام می دهند، عضویت در انجمن های اینترنتی است. در این انجمن ها، کاربران، وبمسترها و افراد متخصص جمع می شوند و به بحث و تبادل نظر و پرسش و پاسخ می پردازند.

انواع انجمن اینترنتی

به طور کلی، انجمن های اینترنتی به دو دسته تقسیم می شوند:

۱-     انجمن های تخصصی

در این نوع انجمن ها، بر روی یک موضوع خاص تمرکز نموده و به صورت حرفه ای در مورد آن صحبت می شود.

۲-    انجمن های عمومی

موضوع گفت و گو در انجمن های عمومی، مطالب عام هستند و انواع مختلفی از موضوعات در آن جا مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرد.

نحوه یافتن انجمن های اینترنتی

شاید این سوال برای شما به عنوان وبمستر یا کاربر پیش بیاید که چگونه می توانید انجمن های مورد نظر خود را یافته و در آن ها عضو شوید. در فضای مجازی، قسمتی به نام تالارهای گفتمان وجود دارد که این تالارها، دارای یک پیکره یا صفحه اصلی هستند. لیست انجمن های عمومی و تخصصی در صفحه اصلی تالار که به عنوان پیکره اصلی نامیده می شود، قرار دارد. زمانی که شما وارد تالار می شوید، یکی از انجمن ها را انتخاب نموده و وارد آن می شود. حال شما در انجمن می توانید موضوع جدید را مطرح نمایید و یا این که مضوعات موجود را مطالعه کنید. زمانی که شما عنوانی را مورد بحث قرار می دهید، به آن تاپیک می گویند و متنی که شما برای انجمن ارسال می کنید، تحت عنوان پست، شناخته می شود.

مدیر فروم یا انجمن چه کسی است

مسلما همان گونه که در دنیای واقعی، انجمن نیاز به مدیر دارد، این قانون در انجمن های مجازی هم صدق می کند. مدیر انجمن افرادی هستند که:

۱-    می توانند به تمام بحث ها و پست های کاربران دسترسی داشته باشند تا بر روی آن ها نظارت داشته و مطالبی که مناسب نیستند را حذف کنند.

۲-    وظیفه غیر فعال نمودن اسپم ها در انجمن، بر عهده مدیران است.

۳-    مدیران انجمن باید با کاربران در تعامل باشند و به شکایات آن ها رسیدگی کنند.

نکته مهم این است که انتخاب مدیران انجمن، برعهده مدیر کل است. مدیر کل در انجمن می تواند به جزئیات فنی سایت دسترسی داشته باشد و همچنین مدیران مختلف در انجمن را انتخاب نموده و متناسب با فعالیت ان ها، برای این افراد درجاتی را قائل شود.

فعال سازی لیست چشم پوشی در فروم

گاها شما در یک انجمن عضو هستید که تمایل ندراید رقبای شما از مطالب شما در انجمن اگاه گردند به همین منظور، لیست چشم پوشی راه اندزای می شود تا مطالب از دید آن ها مخفی بماند.

 

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + نوزده =