داشتن محتوای متفاوت در نسخه موبایل

ارسال شده در
داشتن محتوای متفاوت در نسخه موبایل

از نظر تکنیکی می توانید محتوای کاملا متفاوتی در نسخه موبایل سایتتان داشته باشید

گری ایلیز از گوگل تایید می کند که گوگل واقعا برای رتبه دادن به نسخه موبایل سایت، به نسخه دسکتاپ آن نگاه می کند. در سئو مبحثی به نام پنهان سازی وجود دارد. در این مبحث، موتور جستجو چیزی را نشان می دهد که با آنچه کاربران می بینند تفاوت دارد. در گذشته از این مبحث استفاده های زیادی می شد، برای مثال برای کاربران محتوای بزرگسالان را نمایان می ساختند اما موتور جستجوی گوگل محتوای مناسبی برای تمام سنین نشان می داد. گری ایلیز تایید کرد که گوگل برای بسیاری از عوامل معیار برای رنک و درجه دادن، به نسخه دسکتاپ یک صفحه نگاه می کند. پس از لحاظ فنی اگر شما URL یک با محتوایی در مورد” آلیس در سرزمین عجایب ” آماده کنید اما تصمیم بگیرید که محتوای نسخه گوشی همراه را با موضوع ” پرداخت قرض ” انتخاب کنید، گوگل با همان روشی که به نسخه دسکتاپ شما رتبه بندی کرده است، به نسخه موبایلتان رتبه خواهد داد.

به عبارتی موضوع آن را نیز همان آلیس در سرزمین عجایب می داند. ایلیز شرح داد که گوگل تیم اسپمی تشکیل داده است تا جستجو کند که این کار شدنی است و اتفاق می افتد و بسیار شگفت زده شد که دید اتفاق نمی افتد. او گفت که گوگل کل سال را صرف تحقیق در این باره کرده و متوجه نشده است که صاحبان سایتها این کار را کرده اند. او گفت این نشان دهنده این نیست که گوگل نمی تواند برای وب مسترهایی که این راه را می روند اقداماتی انجام دهد. گوگل می تواند اقدامات دستی و جرایم لازم را به موقع اجرا کند، اما هنوز نیازی در این مورد ندیده است. این دلیل شد برای گوگل تا شاخصی جدا برای موبایل درست کند و شاخصهای آن را با دسکتاپ تقسیم نکند.

ایلیز گفت گوگل در حال آزمایش این مسئله است اما مطمئن نیست که تا آخر هم بتواند شاخصی جدا برای موبایل ایجاد کند. جنبه های مثبت و منفی در آن است اما هم اکنون میزان گسترده ای از سیگنالهایی که در نسخه موبایل سایتتان مشاهده می کنید از دسکتاپ هستند. این سیگنالها شامل محتوا، سرعت و لینکهای صفحه و تمامی عوامل به جز تجربیات کاربر موبایل می شود. ایلیز گفت عامل بعدی که به شاخصهای نسخه مخصوص موبایل اضافه می گردد، احتمالا تبلیغات درون سایت به عنوان یک عامل منفی خواهد بود و بعد از آن مقایسه سرعت نسخه دسکتاپ با موبایل خواهد بود.

تاریخ خبر : ۱-۴-۹۴

منبع : Searchengineland

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 15 =