جریمه دستی (Manual Actions) توسط گوگل

ارسال شده در
جریمه دستی (Manual Actions) توسط گوگل

یکی از ابزارهای که اخیرا توسط گوگل طراحی شده است تا وبمسترها بتوانند با کمک آن روند تغییرات سایت خود را دنبال کنند، ابزار گوگل وبمستر است. برای استفاده از این ابزار ابتدا باید ثایت خود را در آن ثبت نمایید که برای این کار کافی است یک اکانت برای خود بسازید. این ابزار امکانات زیادی دارد که یکی از این امکانات، بخش جریمه دستی است.

منظور از جریمه دستی چیست

وبمسترها همیشه به دنبال این هستند که بتوانند سایت خود را به بهترین شکل ممکن ارتقا دهند و به رتبه اول گوگل دست پیدا کنند. اما در این میان لینک های اسپم وجود دارند که سبب می شوند کاربر در زمان جست و جوی موضوع خود، با لینک های غیر مرتبط و غیر مفید روبرو شود. این اتفاق نه تنها برای کاربران آزار دهنده است بلکه گاها دیده شده که سایت های مفید و معتبر، رتبه پایین تری نسبت به سایت های غیر مفید دارند. برای جلوگیری از این فاجعه، گوگل الگوریتم هایی را طراحی نموده است که بتواند سایت های متخلف را شناسایی و آن ها را جریمه یا حذف نماید. اما اقدام جدیدتری که گوگل انجام داده است تا برخورد با سایت های غیر مفید و غیر قانونی بهتر صورت گیرد، کمک گرفتن از انسان است که تحت عنوان جریمه دستی شناخته شده است.

نحوه اعمال جریمه دستی

جریمه دستی در ابزار گوگل وبمستر اعمال می گردد که این کار به کمک کارمندان گوگل صورت می گیرد. در گوگل وبمستر گزینه ای به نام Manual Actions  وجود دارد که زمانی که گوگل در حال بررسی سایت شما برای یافتن خطاها و نواقص است، در صورتی که مشکلات سایت شما توسط کارمندان گوگل یافت شود، در قسمت   تمام آن ها قرار می گیرد و ضمن ارائه پیشنهاداتی برای رفع ان ها، پیامی را در قسمت Message Center برای شما ارسال می کند تا شما به ابزار گوگل وبمستر خود سر بزنید. حال زمانی که شما مشکلات سایت خود را بررسی نمودید، باید نسبت به رفع تک تک آن ها اقدام نمایید و وقتی تمام خطاهای سایت رفع شد مجددا شما باید درخواست بازبینی را برای گوگل ارسال نمایید که این کار توسط ارسال پیام در Manual Actions  صورت می گیرد.

چرا شما جریمه دستی می شوید

دلایلی زیادی برای جریمه شدن سایت شما به صورت دستی وجود دارد که عبارتند از:
۱-    استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی
۲-    مخفی نمودن متن در صفحات
۳-    کیفیت پایین محتوای سایت
۴-    سایت های اسپم
۵-    سایت های هک شده
۶-     وجود لینک های غیر مرتبط به سایت شما
۷-    وجود لینک های غیر مرتبط از سایت شما به سایت های دیگر

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =