تگ کلمات کلیدی

ارسال شده در
تگ کلمات کلیدی

در سئو، روش ها و فاکتورهای مختلفی وجود دارد که به وبمستر کمک می کند به بهترین شکل ممکن، بتواند رتبه سایت خود را افزایش دهد. در این میان استفاده از متا تگ ها، اهمیت زیادی دارد. برای مثال استفاده از متاتگ کلمات کلیدی، یکی از روش های بسیار موثر در بهینه سازی سئو است که رنکینگ سایت شما را به صورت بسیار مثبت تحت تاثیر قرار می دهد.
در این متا تگ، شما کلمات کلیدی موجود در یک صفحه را، در اختیار موتور جست و جو قرار می دهید تا در زمان بررسی هر صفحه، بتواند متوجه شود محتوای این صفحه چیست. در تنظیم این متاتگ به چند نکته توجه داشته باشید:
۱- کلمات کلیدی را به ترتیب اهمیت ذکر کنید و برای جدا کرد آن ها می توانید از کاما استفاده کنید که این کار اختیاری است.
۲- لازم است بدانید که در گوگل برخی از کلمات با غلط املایی سرچ می شوند در نتیجه شما هم باید این حالت را در نگارش کلمات لحاظ کنید.
۳- مشخص کنید کلمه شما مفرد است یا جمع.

آموزش تگ کلمات کلیدی آموزش کوتاهی است چون تگ‬ متا کلیدواژه ها اهمیت چندانی ندارد‬. این ممکن است شما را متعجب‬ کرده باشد، چون اکثر افراد فکر میکنند که‬ سئو اساسش تگ متا کلیدواژه ها‬ میباشد و اگر کلیدواژه های جادویی را انتخاب کنید‬ و در تگ متا کلیدواژه ها‬ قرار دهید به هدفتان میرسید‬. برخلاف این باور اشتباه، تگ کلمات کلیدی در این دهه هیچ اهمیتی ندارد. در اوایل دوران اینترنت تگهای متا کلیدواژه ها برای تهیه ی کلیدواژه هایی که‬ محتوای صفحه را توضیح میدهند به کار میرفت‬ تا صفحه بتواند مانند کتابی در‬ کتابخانه ایندکس شود. این پیش از دورانی بود‬ که دارندگان وب سایت برای پیشی‬ گرفتن از رقبا چندین کلیدواژه را‬ را در تگها میگذاشتند بدون توجه‬ به ارتباط یا عدم ارتباط آنها‬. به همین علت موتورهای جستجو آنها‬ را سالها پیش کنار گذاشتند‬‬.

ارزش فعلی تگ کلمات کلیدی

‫امروزه تگ کلمات کلیدی بی اهمیت هستند.‬ گوگل اظهار داشته است که کاملا آنها را نادیده میگیرد.‬ یاهو ادعا میکرد که از آن‬ استفاده میکند در صورتی که بعدها گفتند که از آن استفاده نمیکنند و‬ سپس گفتند که از آن استفاده‫ میکنند ولی ارزش کمی برایشان‬‬ دارد. یاهو دیگر ایندکس جستجویی ندارد‬ و نتایج جستجو یاهو از بینگ بدست می آید‬. اینطورکه پیداست بینگ از تگ متا کلیدواژه ای استفاده نمیکند.‬ در واقع سوال اصلی این است‫ که “چه کسی از تگ متا‬‬ استفاده میکند” این سوال همیشه‬ در جامعه سئو مطرح میشود ولی‬ این بیشتر به تجربه شخصی شما بستگی دارد‬ چون بسیاری از افراد بر این‬ باورند حتی اگر موتور جستجو تگی را ایندکس کند‬ ارزش کمی برای رنکینگ دارد.

‬ توصیه من این است که از‫ تگ متا کلیدواژه ای‬‬ استفاده کنید ولی زمان زیادی را صرف آن نکنید.‬ چند کلیدواژه ی مرتبط در آن‬ قرار دهید با ویرگول آنها را جدا کنید.‬ سعی کنید کلیدواژه ها در بدنه‬ متن نیز وجود داشته باشد.‬ زیاده روی نکنید. کمتر از ۱۵ کاراکتر استفاده کنید‬ در صورت تمایل تایپ اشتباه واژه‫ ها را نیز در آن قرار دهید و‬‬ سپس سریعا به موضوعات مهمتر بپردازید‬‬‬‬‬‬. استفاده از تگ کلمات کلیدی می تواند به شما در برچسب گذاری در سئوی Off page کمک کند. اگر نگاهی به صفحات فست سئو کنید متوجه خواهید شد که بنده همیشه از این تگ استفاده می کنم چون هنوز معتقد هستم که این کار در سئو سایت تاثیر مثبتی دارد.

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − نه =