درباره تگ های HTML بیشتر بدانید

ارسال شده در
تگ های HTML

یکی از بخش های سئو سایت، به تولید محتوا تعلق دارد و نقش آن بسیار پر رنگ است. زیرا محتوا موثرترین بخش سایت برای جذب کاربر است به همین دلیل این قسمت بیشتر مورد توجه گوگل قرار می گیرد. زمانی که شما یک متنی آماده می کنید، باید آن را در یک صفحه جداگانه قرار داده و برای آن لینک تعیین نمایید. برای یک مقاله باید تگ های مختلفی در نظر گرفته شود. برای مثال تگ عنوان، برای بیان عناوین مختلف مقاله کاربرد دارد که با H نشان می دهند و از مقادیر ۱تا ۶  ارزش گذاری می شود به گونه ای که تگ H1 ، بیشترین ارزش را دارد و برای عنوان اصلی به کار می رود. گوگل با این تگ، می تواند به ارزش متن شما پی ببرد. یکی دیگر از انواع تگ ها، تگ HTML است که برای مرورگر تعریف می کند که نقطه شروع و پایان فایل کجاست.

کارایی تگ HTML 

این تگ از عبارت Hyper Text Markup Language  گرفته شده است که به معنی زبان نشانه گذاری فوق متن است. زمانی که شما یک متن را برای سایت آماده می کنید، زبان نگارش آن ساده است و در نتیجه مررگر راحت می تواند آن را بخواند ولی مشکلی که دارد نمی تواند آن را فرمت کند. به همین دلیل تگ HTML به کمک مرورگر می آید. این تگ، زبان استاندارد برای تنظیم متون است. زمانی که کدهایی که داخل هر متن اعمال می شوند، این کدها در نهایت به HTML تبدیل می شود و در نتیجه مرورگر می تواند ان را بخواند و فرمت کند.
روش کار با این تگ به این صورت است که زمانی که یک متن نوشته می شود، این متن دارای بخش های مختلفی است که کاربردها و ویژگی های متفاوتی دارند لذا این تگ این بخش ها را از هم جدا می کند و از این طریق ویژگی هر بخش به مرورگر اطلاع داده می شود. در نتیجه مرورگر می تواند ان ها را فرمت نموده و به شیوه مناسب آن ها را نمایش دهد.

بررسی کدهای مختلف HTML 

این تگ دارای کدهای مختلفی است که هر کدام از آن ها، برای کارکردهای مختلفی تعریف شده اند. برای مثال:
–         کد ضخیم و پر رنگ نمودن یک کلمه، عبارت و یا متن
–         کد ایجاد ارتباط بین صفحات مختلف سایت
–         کد بیان تصاویر سایت

نحوه استفاده مرورگر از سند HTML 

براساس تگ HTML ، یک سندی تنظیم شده است که تمام کدها و برچسب های این تگ در داخل سند قرار گرفته اند حال زمانی که مرورگر در حال خواندن یک متن است، کدهای داخل متن را با سند HTML تطبیق داده و می تواند به راحتی متن مورد نظر را بخواند.

حتما بخوانید :

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − سه =