تگ عنوان یا Heading tag و روش های انتخاب آن برای یک مقاله

ارسال شده در
تگ عنوان یا Heading tag

در زمانی که شما به عنوان یک وبمستر قصد دارید که به سئو سایت خود بپردازید، توصیه می شود که ابتدا به سراغ مسائل مهم که تاثیر بیشتری بر روی رنکینگ سایت شما دارند بروید و مسائل جنبی را به پس از آن ها موکول کنید. در این زمنیه، انتخاب عناوین مناسب برای محتوای هر صفحه، یکی از  مهمترین گزینه های موثر بر بهینه شدن سایت شما است.

گاها دیده می شود که یک سایت، علی رغم این که مطالب بسیار مفیدی را ارائه می کند، ولی بازدید آن ها کم است و پس از بررسی متوجه می شوند که علت این امر این است که عنوان انتخابی آن ها با عناوینی که گوگل در رده بهترین ها قرار می دهد، همخوانی ندارد. البته گوگل این قابلیت را دارد که زمانی که متوجه می شود مطالب شما واقعا عالی است ولی عنوان مناسب ندارند، یک عنوان مناسب برای ان ها انتخاب کند. بنابراین شما اکنون متوجه اهمیت این موضوع گشته اید.

معرفی تگ عنوان

زمانی که شما یک مطلب نگارش می کنید، باید یک عنوان مناسب برای آن انتخاب کنید. این عنوان در واقع نشان دهنده کیفیت و ارزش متن شما است به همین دلیل تگ H ، به ۶ رتبه از ۶-۱ دسته بندی می شود. تگ  H1 نشان دهنده بیشترین ارزش  و تگ H6 نشان دهنده کمترین ارزش برای متن است. حال این سوال پیش می آید که از هر کدام از این تگ ها، چگونه باید استفاده نمود.

آموزش انتخاب تگ عنوان برای مقاله

هر متنی که شما به عنوان محتوای سایت نگارش می کنید، از نظر عنوان، قسمت های مختلفی دارد که هر کدام از ان ها ارزش متفاوتی دارند. مسلما بیشترین ارزش همیشه به عنوان اصلی مطلب اختصاص می یابد لذا انتخاب عنوان اصلی اهمیت بیشتری دارد. در جدول زیر، ما عناوین مختلف را دسته بندی نموده و تگ مناسب هر یک را بیان می کنیم:

 

تگ عنوانکاربرد مناسب آن
H1عنوان اصلی مقاله
H2عناوین داخلی مقاله
H3زیر عنوان های داخلی مقاله
H4عنوان نظرات کاربران
H5عنوان منوهای سایت
H6عنوان فوتر سایت (footer)

 

نکته :

در استفاده از برخی از تگ های عنوان، محدودیت وجود دارد برای مثال استفاده بیش از تگ H1 در یک صفحه، شما را به خطر پنالتی گوگل نزدیک می کند زیرا از این تگ در هر صفحه فقط باید یکبار استفاده نمود. تگ های ۶-۴ را بدون هیچ گونه محدودیتی می توانید به کار ببرید. تگ H3 حداکثر تا ۶ بار و تگ H2 تا حداکثر ۵ بار استفاده می شود.

حتما بخوانید :

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + ده =