تعریف کدهای صفحات وب

ارسال شده در
کدهای صفحات وب

در دنیای امروز، داشتن یک سایت معتبر و با کیفیت، یکی از مهمترین روش های معرفی شما در زمینه کسب و کار و فعالیت هایتان به افراد تمام دنیا است. در زمانی که شما اقدام به طراحی و راه اندازی سایت می نمایید، باید باین نکته را در نظر داشته باشید که کاربران از طریق جست و جوی مطالب مورد نظر در موتورهای جست و جو و در گوگل، می توانند سایت شما را بیایند لذا در طراحی سایت و صفحات آن، باید به این مسئله توجه داشته باشید که مرورگرها قادر به یافتن سایت شما باشند. به همین دلیل باید در طراحی صفحات مختلف سایت، از کدهایی استفاده شود که هر کدام اطلاعاتی را در اختیار مرورگر و موتور جست و جو قرار می دهد تا قابلیت خواندن این اطلاعات برای موتور جست و جو فراهم باشد. با استفاده از نرم افزار برنامه نویسی می توان این کدها را در سایت تعریف نمود و ان ها را به عنوان نشانه راه در اختیار موتور جست و جو قرار داد.

کدهای صفحات وب از نظر سئو (اس ای او) بسیار با اهمیت می باشد. ‫هدف نهایی موتورهای جستجو در هنگام بررسی یک صفحه‬ تعیین موضوع سایت برای افراد معمول است‬ ولی موتورهای جستجو صفحات را مانند ما نمیبینند‬ و در عوض کد وب سرورهایی که‬ به مرورگرها بر میگردانند را میبینند‬ ولی برای نشان دادن این موضوع، ‫صفحه خانگی‬‬ یک سایت زیبا را در نظر بگیرید. برای ما انسان آن مانند یک‬ صفحه خانگی رنگی و غنی از محتوا دیده میشود.‬ تصاویر، متن، منوها و ویدئوها در‬ رنگها و استایلهای مختلفی به چشم میخورد.‬ از نظر بصری لذت بخش است‫ و ما میدانیم که چگونه‬ این اطلاعات را جذب کرده و‬ در بین آن حرکت کنیم‬ ولی برای موتورهای جستجو این صفحه اینطور به نظر میرسد که خط های بسیاری از کد های نا مفهوم به صورت پشت سر هم نوشته شده است.‬ این ممکن است مانند آن چیزی‬ که ما دیدیم نباشد، ولی هست.‬

تمامی نشانه گذاری ها تنها راهنمایی هستند که‬ مرورگر دنبال میکند تا صفحه ای‬ زیبا را بر صفحه نمایش به تصویر بکشد‬ و بخش مهم این است که‬ این کدی است که موتورهای جستجو بررسی میکنند.‬ صفحات وب با کد اچ تی ام ال‬ ساخته و نشانه گذاری میشوند و این کد‬ به مرورگرها کمک میکند تا تمامی‬ فایلهایی که نیاز داریم را برای این صفحه زیبا پیدا کنیم‬ که همه چیز به صورتی نمایان‬ در صفحه قرار میگیرند، چطور همه چیز چیده شده اند‬‬‬‬، ‫چه فونتی، رنگها و اندازه های‬ مورداستفاده ، ظاهر منوی طرفین‬، آدرس لینکها و محل قرار گیری المانهای محتوا‬ همانطور که می دانید، چیزهای زیادی‬ در اچ تی ام ال وجود دارد‬ که ممکن است در صفحه‫ نمایش نیاید‬‬ و این آیتم ها فرصتهایی را‬ برای ما فراهم می آورد‬ تا موتورهای جستجو درک بهتری از محتوا داشته باشند.‬ اچ تی ام ال مسئول لود‬ صفحات گسترده است که راهنماهایی‬ برای پیدا کردن مشخصه های واضح صفحه میباشد.‬ رنگ ریزی فونت، اندازه محتوا، فضای‬ بین خطوط و تصویر پس زمینه‬، تمامی اصولی هستند که برای نمایش بصری صفحه استفاده میشوند‬ و اچ تی ام ال تنها زبانی‬ نیست که مرورگرها درک میکنند.

دیگر کدهای صفحات وب

‬ امروزه صفحات وب با وجود جاوا‬ اسکریپت عملکرد پیچیده تری دارند‬ و آنها کدهای دیگری هستند که‬ مرورگر قادر به خواندن و اجرای آن میباشد‬ و میتواند چیزهایی مانند انیمیشن، اسلایدشوها‬ و منوهایی پویا را در خود جا دهد‬. مانند المانهای استایل، این کد میتواند در خط یا‬ ارجاعی از فایلهای متفاوتی قرار گیرد‬ همچنین شما میتوانید با آن کد‬ محتویات غیر متنی متنوعی را به وجود آورید‬ برای نمونه یک بلوک کد مسئول‬ رندر ویدئوی موجود در یک سایت میباشد‬. با وجودی که ما انسانها ویدئو را تماشا کرده و‬ پیامش را دریافت میکنیم، این بلوک‬ از کد تنها چیزی است که موتور جستجو میبیند‬ با وجودیکه این دوره ای از‬ طراحی یا برنامه نویسی نیست‬ ولی باید شما بتوانید درکی از‬ جوانب موتورهای جستجو داشته باشید و آنها را بشناسید. همانطور که حدس زدید، باید‬ مطمئن شوید که کد وب سایت واضح و بهینه‬ و به دور از هر خطایی‬ باشد تا مطمئن شوید که‬ صفحات به درستی برای کاربران نمایش می یابد‬ ولی در عین حال موتورهای جستجو را نیز گیج نمیکند.‬ هر چه کد واضح تر باشد‬ تغییر آن برای بهینه سازی صفحه‬ راحتر تر خواهد بود و موتورهای جستجو بیشتر به‬ صفحات شما اعتماد کرده و تجربه‬ ی خوبی برای کاربران به همراه خواهد داشت‬‬‬.

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

2 دیدگاه ارسال شده در “تعریف کدهای صفحات وب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − یک =