تاثیر فیسبوک در سئو سایت

ارسال شده در
تاثیر فیسبوک در سئو سایت

سئو سایت، یک دغدغه مهم برای هر وبمستر است تا بتواند رتبه سایت خود را افزایش داده و میزان بازدید از سایت را بالا ببرد. برای این منظور وبمسترها باید تمام روش های قانونی سئو را دنبال کنند. حتی برخی روش ها، از نظر ارزش، زیاد به چشم نمی آیند ولی استفاده از آن ها برای گوگل ارزشمند است و در نتیجه در رنکینگ سایت شما موثر است.

فعالیت های شبکه های اجتماعی، یک راه معتبر برای معرفی بیشتر سایت  و کسب و کار شما در میان تعداد بیشتری از کاربران است که بازدید سایت شما را بیشتر خواهد کرد. از میان شبکه های اجتماعی، در ابتدا به سراغ شبکه هایی بروید که پرطرفدار هستند و فیسبوک یکی از همین شبکه های گرانقدر است.

معرفی فیسبوک، قدیمی ترین شبکه اجتماعی

همه شما حتما با فیسبوک آشنا هستید. این شبکه اجتماعی یکی از قدیمی ترین شبکه های اجتماعی است که گوگل برای آن ارزش زیادی قائل است. نکته ای که درباره فیسبوک لازم است بدانید این است که لینک های فیسبوک nofollow هستند یعنی ارزش خیلی کمی برای سایت شما دارند پس الان ذهن شما دچار تناقض می شود که چرا با وجود nofollow بودن لینک های فیسبوک، باز هم اصرار به فعالیت در این شبکه اجتماعی می گردد؟

در پاسخ به این سوال لازم است در ابتدا باید گفت که گوگل همیشه به دنبال این است که بتواند یک تعامل بین خود و شبکه های اجتماعی ایجاد کند و حضور در شبکه های اجتماعی را به عنوان بخشی از رتبه دهی به سایت در نظر بگیرد. بنابراین درست است که لینک های فیسبوک ارزش کمی دارند اما هر چه شما در این شبکه اجتماعی فعالیت بیشتری داشته باشید، به گوگل نشان می دهد که شما به دنبال این هستید که بازدید سایت خود را افزایش دهید و همین امر یک امیتاز مثبت برای شما به حساب خواهد امد.

 

تاثیر فیسبوک در سئو
تاثیر فیسبوک در سئو

معیار گوگل برای امتیازدهی به سایت براساس فعالیت در فیسبوک

لازم است بدانید که معیار گوگل برای رتبه دهی به سایت شما در ازای فعالیت در فیسبوک، میزان به اشتراک گذاری مطالب است. محتواهایی که در فیس بوک قرار می گیرد باید قابل اشتراک گذاری باشد. حال هر چه اشتراک مطالب توسط کاربران بیشتر و همچنین بحث و گفت و گو در مورد ان مطلب با کاربران بیشتر بیشتر باشد به این معنا است که کاربر به خوبی مطالب شما را درک نموده و در نتیجه موفقیت شما را نشان می دهد. گوگل این موفقیت را معیاری برای رنکینگ سایت شما قرار می دهد.

 

حتما بخوانید :

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

3 دیدگاه ارسال شده در “تاثیر فیسبوک در سئو سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − نه =