تاثیر شبکه های اجتماعی بر رتبه سایت

ارسال شده در
تاثیر شبکه های اجتماعی بر رتبه سایت

هر فردی که قصد دارد فعالیت و محصولات خود را از طریق اینترنت به دنیای اطراف خود معرفی کند، نه تنها باید یک سایت برای خود راه اندازی کند بلکه باید وارد شبکه های اجتماعی هم بشود. این شبکه ها شامل فیس بوک، اینستاگرام، تلگرام، گوگل پلاس و… است. خدماتی که وبمسترها در این شبکه ها در اختیار کاربران قرار می دهند رایگان است. حال ممکن است که این سوال در ذهن شما پیش بیاید که اگر قرار است خدمات در شبکه های اجتماعی رایگان باشد، چه مزیتی برای وبمسترها دارد. آن چه که همه وبمسترها به دنبال آن هستند این است که بازدید و ترافیک سایت را به طور مطلوب بالا ببرند تا هم رتبه سایت افزایش یابد و هم اگر در سایت خود، فروش محصول هم دارید، تعداد مشتریان شما و در نتیجه میزان فروش زیاد شود. لذا دلایل فعالیت در شبکه های اجتماعی عبارتند از:

۱-    کاربران همیشه به دنبال راحت ترین راه برای یافتن اطلاعات و نیازهای خود هستند و در نتیجه علاقه آن ها به حضور در شبکه های اجتماعی زیاد است زیرا راحت با موبایل خود می توانند به آن دسترسی داشته باشند لذا زمانی که شما برخی مطالب خود را در این شبکه ها به اشتراک می گذارید، کاربر از این عمل استقبال می کند و در نتیجه کم کم به سمت سایت شما جذب می شود.

۲-    ارائه لینک های ورودی به سایت در شبکه های اجتماعی و ورود کاربر از این طریق به داخل سایت، یک امتیاز بسیار مثبت از نظر گوگل به حساب می اید که رنکینگ سایت شما را بالا می برد.

۳-    میزان فعالیت افراد در شبکه های اجتماعی بسیار بالا است در نتیجه اگر شما در کنار سایت، در شبکه های اجتماعی هم فعالیت کنید، شانس جذب کاربر و در نتیجه افزایش بازدید در سایت شما افزایش خواهد یافت.

در میان شبکه های اجتماعی که هم اکنون در دنیای مجازی وجود دارد، اعتبار هر یک با هم متفاوت است و در نتیجه فعالیت در شبکه هایی که ارزش و اعتبار بیشتری دارند و شما می دانید که کاربران در آن شبکه ها فعالیت بیشتری دارند، تاثیر بیشتری بر رتبه سایت شما خواهد گذاشت. در این میان، سه شبکه اجتماعی Facebook  Google plus , LinkedIn,  از معتبرترین و پربازدیدترین شبکه ها هستند زیرا طرفداران بیشتری دارند به همین دلیل بهتر است که بیشتر فعالیت خود را در این شبکه های اجتماعی متمرکز کنید.

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

1 دیدگاه ارسال شده در “تاثیر شبکه های اجتماعی بر رتبه سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =