بهینه سازی MSN

ارسال شده در
بهینه سازی MSN

متخصین سئو اغلب فراموش می‌کنند که سه موتور جستجوی بزرگ وجود دارد. در حالی که تردیدی نیست که گوگل برترین موتور جستجو است و یاهو نیز یک سوم سهم بازار را به خود اختصاص داده است، MSN هنوز بازنشسته نشده است. MSN بین ۱۰ تا ۱۵ درصد جستجوها را به خود اختصاص داده است اما کاربران وفاداری دارد که دو موتور جستجوی دیگر ندارند.

بهینه سازی MSN با گوگل و یاهو متفاوت است. اما قوانین مشترکی وجود دارد که می‌تواند به بهبود رتبه شما در هر موتور جستجو کمک کند. اگر رتبه خوبی در گوگل و یاهو داشته باشید، در MSN نیز رتبه خوبی خواهد داشت اما عکس آن صادق نیست.

الگوریتم MSN

الگوریتم متفاوت MSN موجب نتایج قابل توجه در رتبه بندی می‌شود. MSN نیز مانند موتورهای جستجو، ابتدا صفحات وب را با اسپایدر بررسی می‌کند، سپس پایگاه داده را ایندکس می‌کند و پس از آن الگوریتم را برای ایجاد صفحه‌های نتایج جستجو اعمال می‌کند. گام اول ایجاد سایتی است که قابلیت اسپایدر شدن را داشته باشد.

یکی از مهم ترین تفاوت‌ها  این است که MSN تا حد زیادی به متاتگ‌ها  وابسته است. هیچ یک از موتورهای جستجو تا این حد از متاتگ‌ها  استفاده نمی‌کند.

تفاوت بعدی بین MSN و موتورهای جستجوی دیگر رویکرد آنها نسبت به کلیدواژه‌ها است. این کلمات برای MSN بسیار مهم هستند، اما بر خلاف گوگل و یاهو، عوامل درون صفحه مهمتراز عوامل خارج از صفحه (مانند بک لینک) هستند.

کلیدواژه‌، کلیدواژه‌، کلیدواژه‌

کلیدواژه‌ مهمترین آیتم برای MSN است. به راحتی می‌توان MSN را فریب داد و به صورت مصنوعی چگالی کلیدواژه‌ها را افزایش داد. اما با این کار با گوگل دچار دردسر خواهید شد.

متاتگ‌ها

متاتگ‌های معنادار هرگز لطمه‌ای وارد نمی‌کنند و این موضوع برای MSN پررنگ‌تر است، چون الگوریتم آن از متاتگ‌ها  به عنوان مهمترین فاکتور در محاسبه نتایج جستجو استفاده می‌کند.

متاتگ زیر را در نظر بگیرید

<META NAME=”Description” CONTENT=”Place your description here”/>

ربات MSN محتوا را می‌خوانند و طبق آن، سایت شما را دسته‌بندی می‌کند. اگر این تگ را خالی بگذارید (به عبارت دیگر CONTENT=””)، شانس خوبی را برای مورد توجه قرار گرفتن توسط MSN از دست داده‌اید.

البته این موارد برای سایت های انگلیسی زبان مفید می باشد

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =