بهینه سازی سایت‌های فلش

ارسال شده در
بهینه سازی سایت‌های فلش

فیلم‌های فلش بدون تردید فناوری عالی برای گنجاندن صدا و تصویر در وب سایت هستند اما کابوسی واقعی برای متخصصین سئو هستند. به این دلیل که موتورهای جستجو نمی‌توانند محتوای داخل فایل فلش را ایندکس کنند، مگر اینکه در فیلم فلش متنی بگنجانید.

چرا موتورهای جستجو سایت‌های فلش را دوست ندارند؟

دلیل اینکه موتورهای جستجو سایت‌های فلش را دوست ندارند، داشتن یا نداشتن ویژگی‌های هنری نیست، بلکه دشوار بودن درک آنها برای اسپایدر است. اسپایدرها نام‌های فایل را ایندکس می‌کنند نه محتوای داخل آنها را.

فیلم‌های فلش فرمت swf دارند و اسپایدرها نمی‌توانند داخل این فایل‌ها را بخوانند یا دست کم بدون کمک نمی‌توانند این کار را انجام دهند. حتی با کمک نیز انتظار نداشته باشید که اسپایدرها تمام محتوای فلش شما را ایندکس کنند.

برای چه از فلش استفاده کنیم (استفاده نکنیم)

به عنوان یک قانون کلی، استفاده از فلش را محدود کنید. فایل‌های فلش و به خصوص بنرها و تبلیغات حواس کاربران را پرت می‌کند و معمولاً به نادیده گرفتن آنها منجر می‌شود، ثانیاً، فایل‌های فلش حجیم هستند و پهنای باند زیادی مصرف می‌کنند.

طراحان باید به این جمله معتقد باشند که فلش برای تقویت یک داستان خوب است، نه برای تعریف آن. فایل‌های فلش نباید به عنوان راهنمای صفحات[۱] استفاده شوند. لینک‌های متنی تنها روش تایید شده سئو برای Navigation هستند.

روش هایی برای بهینه سازی سایت‌های فلش

۱- از متادیتا استفاده کنید

ابزارهای توسعه فلش به آسانی امکان اضافه کردن متادیتا را به فیلم‌های شما می‌دهند، پس این فیلدهای متادیتا را خالی نگذارید.

۲- صفحات متوالی ارائه کنید

برای یک سایت خوب ضروری است که صفحات صرفاً html ارائه کند که کاربر را مجبور به تماشای فیلم فلش نمی‌کنند.

۳- کیت توسعه نرم افزار (SDK) موتورجستجو فلش

این مورد به منزله جلیقه نجات و پیشرفته ترین ابزار برای استخراج متن از فیلم فلش می‌باشد. یکی از بهترین نرم افزارها در این رابطه swf2html می‌باشد. پس از استفاده از نرم افزار بهتر است محتوای استخراج شده در صورت نیاز تصحیح شود.

۴- SE-Flash.com

این سایت ابزاری است که به صورت بصری نشان می‌دهد که کدام بخش از فایل‌های فلش شما برای موتورهای جستجو قابل مشاهده و کدام بخش‌ها قابل مشاهده نیستند.

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + سه =