بهینه سازی اپلیکیشن فروشگاه

ارسال شده در
بهینه سازی اپلیکیشن فروشگاه

اگر به بازار فروش اپلیکیشن علاقه‌مندید، باید اطلاعاتی در خصوص عواملی که بر محبوبیت شما اثر می‌گذارند، داشته باشید. دانش بهینه سازی فروشگاه اپلیکیشن، حیاتی‌تر از دانش عمومی ‌سئو است، چون اگر رتبه خوبی در گوگل پلی کسب کنید، با سرمایه گذاری بسیار کمتر، درآمد بیشتری کسب می‌کنید.

چرا دانش بهینه سازی فروشگاه اپلیکیشن مهم است؟

چون این دانش به محبوب تر شدن فروشگاه شما و کسب رتبه بهتر در بازار کمک می‌کند و در نتیجه درآمد بهتری کسب می‌نمایید.

عوامل اصلی رتبه بندی بهینه سازی اپلیکیشن فروشگاه

دانش دقیقی در خصوص عوامل اثر گذار بر رتبه بندی بهینه سازی اپلیکیشن فروشگاه وجود ندارد، اما عواملی که به صورت جهانی در خصوص آن توافق وجود دارد عبارتند از:

۱- کلمات کلیدی:

کلمات کلیدی برای سئو حائز اهمیت هستند، به خصوص در عناوین، سرخط‌ متون و بخش توضیحات. زمانی که عنوان صفحه‌ای را مشاهده می‌کنید که کلمات کلیدی مدنظر شما را دارد، به احتمال بیشتری آن صفحه را باز می‌کنید. برای کسب نتایج بهتر، از کلمات کلیدی مختلف استفاده کنید.

۲- نظرات و جایگاه اپلیکیشن

از بین اپلیکیشن‌هایی که کلمات کلیدی مشابه دارند، رتبه بهتر ازآن اپلیکیشنی است که نظرات خوب کاربران را داشته و جایگاه بهتری دارد.

۳- تشویق به دانلود و نصب

میزان دانلود و نصب نیز از عوامل مهم اثرگذار هستند، چون مشارکت و رضایت کاربر را می‌سنجند. برای این کار فروشگاه خود را در فیسبوک، توئیتر و غیره راه‌اندازی کنید.

۴- به محل مدنظر بروید

اگر کشور خاصی جامعه هدف شماست، نسخه مخصوص ترجمه شده آن کشور را ارائه کنید. ترجمه به زبان غیرانگلیسی به علت کمبود رقابت در این حوزه، می‌تواند مزیت رقابتی برای شما بوجود بیاورد.

۵- تصاویر باکیفیت

زمانی که اپلیکیشن شما شناخته می‌شود، تصاویر باکیفیت از اپلیکیشن می‌تواند کاربران را به دانلود و نصب ترغیب کند.

۶- برای اپلیکیشن خود بک لینک ایجاد کنید.

منظور از بک لینک قرارگرفتن لینک اپلیکیشن شما در سایت‌های دیگر است. اگر اپلیکیشن شما خوب باشد بک لینک بدست می‌آورد، در غیراین صورت باید به صورت دستی این کار را انجام دهید.

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + بیست =