بهینه‌سازی بیش از حد یا خودکشی سئو؟

ارسال شده در
بهینه‌سازی بیش از حد یا خودکشی سئو؟

مبارزه‌برای قرار گرفتن در نتایج برتر موتورهای جستجو هیچ محدودیتی ندارد,نه از لحاظ اخلاقی نه از لحاظ فنی. گزارش هایی در خصوص حذف موقتی یا دائمی سایت هایی از گوگل یا موتورهای جستجوی دیگر وجود دارد که‌علت آن ارتکاب جرم و استفاده از تکنیک‌های بهینه‌سازی سئو «نادرست» بوده ‌است. حتی اگر موتورهای جستجو نتوانند حقه ‌شما را کشف کنند، رقبا ممکن است گزارش کار شما را بدهند.

چگالی کلمات کلیدی یا بمباران ‌کلمات‌کلیدی

گاهی اوقات، متخصصین سئو برای قرار دادن سایت مشتریان خود در جایگاه ‌برتر زیاده‌روی می‌کنند و به ‌اصول سوال برانگیز مانند بمباران ‌کلمات‌کلیدی متوسل می‌شوند. به‌ خاطر داشته باشید که چگالی کلمات کلیدی بین ۳ تا ۷ درصد است. معمولاً چگالی کلمات کلیدی در بخش عنوان، سرخط‌ها و اولین پاراگراف‌ها مهمتر است. ابزار Keyword Density Cloud برای سنجش مناسب بودن میزان کلمات کلیدی شما است.

صفحات درگاه و متن مخفی

یک صفحه درگاه صفحه‌ای است که مختص موتورهای جستجو ساخته‌شده ‌است و معنایی برای انسان ندارد، اما برای کسب جایگاه‌ بهتر در موتورهای جستجو و فریفتن کاربران استفاده می‌شود. استفاده از این صفحات از نظر گوگل جرم محسوب می‌شود.

متن مخفی، متنی است که ‌برای انسان‌ها قابل رویت نیست (برای مثال، رنگ متن همانند رنگ زمینه ‌است) اما در منبع HTML صفحه ‌گنجانده‌ شده ‌است و هدف از آن فریفتن موتورهای جستجو است برای نشان دادن کلمات کلیدی فراوان است.

محتوای تکراری

قانون اصلی ‌این است که ‌محتوا پادشاه ‌است اما نه‌ محتوای تکراری. از نظر گوگل، محتوای تکراری به معنای وجود متنی مشابه در صفحه‌ای دیگر در سایتی مشابه‌ است. از ابزار Similar Page Checker می‌توانید برای بررسی وجود محتوای تکراری استفاده‌کنید.

لینک‌های اسپم

لینک‌ها ابزار مهمی در سئو هستند و می‌توان از آنها استفاده‌ یا سوء استفاده‌ نمود. میزان بیشتر لینک‌های خروجی (لینک هایی از سایت شما به سایت‌های دیگر) نسبت به لینک‌های ورودی (لینک هایی از سایت‌های دیگر به ‌سایت شما) نشان دهنده صرف وقت برای بک لینک‌های بیهوده‌ است.

استفاده از کلمات کلیدی در لینک‌ها (انکر تکست)، نام‌های دامین، نام‌های پوشه‌و فایل، رتبه‌ موتور جستجو را بهبود می‌بخشند. یکی از ابزارهای کارآمد، Backlink Anchor Text Analysis است.

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − ده =