بررسی محدودیت های گوگل و موتورهای جست و جو در زمینه سئو سایت

ارسال شده در
بررسی محدودیت های گوگل

مهمترین نکته که هر وبمستر در زمینه بهینه سازی سایت خود باید رعایت کند این است که تمام فعالیت ها باید در چهارچوب قانونی سئو انجام شود و دلیل این امر این است که:

۱-    اگر فعالیت ها خلاف اصول سئو باشد و فرد از فاکتورهای غیر قانونی برای پیشرفت سریع سایت استفاده کند باعث می شود که سایت از نظر گوگل یک متخلف شناخته شده و رتبه آن افت کند.

۲-    گوگل تنها می تواند سایت هایی را شناسایی کند که در چهارچوب اصول آن فعالیت کنند و در غیر این صورت به دلیل وجود محدودیت های گوگل، سایت شما شناسایی نمی شود.

بنابراین دانستن محدودیت های گوگل برای هر وبمستر اهمیت زیادی دارد تا بتواند فعالیت ها خود را به بهترین شکل ممکن تنظیم نماید. این محدودیت ها را به دو دسته تقسیم می کنیم:

۱-     مشکلات مربوط به همخوانی عبارات جست و جو در گوگل با محتوای سایت:

گاهی اوقات کاربر در زمان سرچ عبرات مورد نظر خود، اشتباهاتی را مرتکب می شود که سبب می شود گوگل دچار خطا شود. مهمترین محدودیت ها در این زمینه عبارتند از:

  • استفاده از عبارات نامتعارف و غیر متداول

مهمترین نکته ای که هر کاربر باید توجه داشته باشد این است که در زمان جست و جوی موضوع خود از عبارات کلیدی استفاده کند تا گوگل بتواند بهترین نتیجه را ارائه کند. اگر کاربر عباراتی استفاده کند که مبهم است گوگل در ارائه نتیجه اصلی نمی تواند به خوبی عمل نماید.

  • تطبیق زبان سایت با زبان کاربران

در زمان راه اندازی سایت، پیش بینی کنید که بیشترین کاربران شما چه زبانی دارند و در نتیجه زبان سایت را با آن ها تطبیق دهید. برای مثال اگر اکثر کاربران فارسی زبان باشند و شما زبان سایت را بر روی ترکی تنظیم کنید، گوگل نمی تواند سایت شما را در اختیار کاربران فارسی زبان قرار دهد.

۲-   مشکلات مربوط به فهرست سازی:

نوع دیگری از محدودیت های گوگل، در مورد فهرست سازی است که مهمترین آن ها عبارتند از:

  • وجود صفحات تکراری در سایت

اگر در سایت شما صفحاتی وجود داشته باشد که محتوای آن تکراری است گوگل دچار خطا می شود زیرا گوگل به دنبال این است که صفحاتی را بیابد که متون اصیل و بکر دارد.

  • وجود فرم های ثبت نام آن لاین در سایت

برخی از سایت ها فرم هایی را طراحی می کنند که زمانی که کاربر قصد دارد در این سایت وارد شود، باید ابتدا این فرم را پر کند و متاسفانه گوگل در تشخیص و تکمیل این صفحات ضعیف است.

  • وجود لینک هایی با ساختار ضعیف

اگر ساختار لینک های شما ضعیف باشد، ممکن است گوگل نتواند به این صفحات دسترسی پیدا کند و زمانی که گوگل نتواند به برخی از صفحات دسترسی پیدا کند، گوگل ممکن است سایت را کامل مسدود کند.

 

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

2 دیدگاه ارسال شده در “بررسی محدودیت های گوگل و موتورهای جست و جو در زمینه سئو سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − سه =