بررسی سایت های دینامیک و استاتیک

ارسال شده در
بررسی سایت های دینامیک و استاتیک

در دنیای امروز که اینترنت تمام قسمت های دنیا را به همدیگر ربط داده است، داشتن یک سایت اینترنتی معتبر به منظور معرفی کسب و کار و فروش محصول، یکی از مهمترین عوامل موفقیت به حساب می آید. اگر شما سایت مناسبی را راه اندازی کنید به گونه ای که بتواند کاربران زیادی را به سمت خود جذب کند باعث شده اید که بیشتر در دنیا مطرح شوید و این یک اتفاق بسیار خوب در فعالیت و فروش محصولات شما است به گونه ای که حتی می تواند در برند شدن محصولات شما موثر باشد.

در راه اندازی سایت، طراحی و قالب سایت اهمیت زیادی دارد که عوامل زیادی بر آن تاثیر گذار است من جمله نوع فعالیت در سایت. دو تقسیم بندی کلی برای طراحی سایت ها وجود دارد:

۱-     سایت های استاتیک یا ثابت

در این قبیل سایت ها، در همان ابتدای راه اندازی سایت، اطلاعات مورد نیاز در داخل آن ها قرار می گیرد و پس از آن نمی توان سایت را تغییر داد مگر این که افراد حرفه ای در این زمینه وارد عمل شوند. ویژگی های مهم سایت های استاتیک عبارتند از:

  • تعداد کدهای مورد استفاده در این سایت کمتر است لذا سرعت بارگذاری سایت بیشتر خواهد بود.
  • از آنجایی که سرعت این سایت ها بالاتر است لذا وضعیت رنکینگ آن ها در گوگل بهتر خواهد بود.
  • هزینه طراحی این قبیل سایت ها کمتر از سایرین است.
  • از آنجایی که سایت های ثابت را هر فرد عادی نمی تواند دستکاری کند لذا امنیت آن ها بیشتر است.

نکته مهم درباره این سایت ها این است که چون برای تغییر نیاز به فرد متخصص است لذا میزان به روز رسانی آن ها کمتر خواهد بود.

۲-   سایت های دینامیک یا پویا

در این سایت ها، پس از این که بدنه اصلی سایت توسط طراح، پی ریزی شد، حال هر کدام از مدیران سایت می توانند به راحتی به سایت دسترسی داشته و آن را تغییر دهد. مهمترین ویژگی های این سایت عبارتند از:

  • از آنجایی که طراح نمی داند مدیران سایت دقیقا بخش های مختلف سایت را چگونه می خواهند طراحی کنند لذا باید حالات مختلف را در نظر بگیرند به همین دلیل گرافیک سایت کیفیت پایینی نسبت به سایت های ثابت دارد.
  • در سایت های دینامیک تعداد کدهای بیشتری استفاده می شود در نظر سرعت سایت در مقایسه با سایت های استاتیک کمتر است.
  • چون این سایت ها برای تغییر نیاز به فرد متخصص و حرفه ای ندارند به همین دلیل محدودیتی برای تغییر در آن ها وجود ندارد.

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 4 =