بررسی تفاوت لینک های Nofollow و Dofollow

ارسال شده در
بررسی تفاوت لینک های Nofollow و Dofollow

می دانید که یکی از روش های افزایش ترافیک سایت این است که به سراغ بک لینک ها بروید و با تبادل لینک با سایت های دیگر، سعی کنید کاربران بیشتری را به سمت خود جذب کنید. اما نکته مهم این است که بک لینک ها بر رتبه و ارزش سایت شما تاثیر می گذارند و در نتیجه شما نباید با هر سایتی تبادل لینک داشته باشید زیرا اگر سایت مربوطه کیفیت و رتبه پایین داشته باشد مسلما رتبه سایت شما را هم پایین خواهد آورد حتی اگر با سایت هایی که از نظر موضوعی با سایت شما ارتباط نداشته باشند تبادل لینک کنید، گوگل این اقدام را یک امتیاز منفی برای شما در نظر می گیرد به طور کلی زمانی بک لینک ها می تواند تاثیر مثبت بر سایت شما بگذارند که هم از نظر موضوعی مرتبط با سایت شما باشند و هم رتبه سایت های مربوطه بالا باشد.

با توجه به مطالب فوق، شما باید مدیریتی بر لینک های ورودی به سایت خود داشته باشید تا از ورود لینک های غیر مفید به سایت خود جلوگیری کنید و لینک های موثر را جذب سایت خود نمایید. برای این منظور، دو نوع لینک تعریف می شود:

۱-     لینک های Nofollow  :

زمانی که از این فرمت لینک در سایت خود استفاده کنید به گوگل دستور داده اید که این لینک ها را دنبال نکند. لذا اگر برخی از کاربران در قسمت دیدگاه مقالات لینک خود را نیز قرار می دهند و شما متوجه شده اید که سایت آن ها رتبه چندان خوبی ندارد، می توانید از لینک نوفالو استفاده کنید و با این کار به گوگل تذکر داده اید که ایم لینک مورد تایید شما نیست لذا در رتبه شما نیز تاثیر نخواهد داشت.

۲-   لینک های Dofollow  :

دسته دیگر از لینک ها، Dofollow  هستند. اگر شما با سایت هایی تبادل لینک دارید که از اعتبار و رتبه آن ها مطمئن هستید این لینک ها را تحت عنوان Dofollow برای گوگل تعریف می کنید و به موتور جست و جو دستور می دهید که این لینک ها را دنبال کند. این دسته از لینک ها برخلاف لینک های Nofollow  ، رتبه سایت شما را متاثر می کنند لذا توجه داشته باشید که در انتخاب لینک های Dofollow  باید وسواس به خرج داد. تعداد لینک محدود و عالی را برای این کار انتخاب کنید زیرا اگر تعداد این قسم لینک ها در سایت زیاد شود به خودی خود تاثیر منفی بر رتبه سایت شما خواهد گذاشت.

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 10 =