بررسی انواع سرورهای اینترنتی

ارسال شده در
بررسی انواع سرورهای اینترنتی

زمانی که شما سایت خود را راه اندازی می کنید، نیاز به یک سرور دارید که سایت بر روی آن بارگذاری شده و این امکان را فراهم می کند که کاربران در هر نقطه از دنیا بتوانند سایت شما را بر روی اینترنت مشاهده کنند. اما همان گونه که می دانید اگر بخواهید خودتان سرور را مدیریت کنید، مسلما زمانی که کامپیوتر را خاموش می کنید، سایت شما از روی اینترنت محو شده و از دسترس گوگل خارج می شود از طرف دیگر مدیریت سرور حساس است و اگر شما به این کار وارد نباشید بارگذاری سایت شما بسیار کند خواهد بود در نتیجه بهتر که شما این کار را به افراد متخصص بسپارید و انتخاب سرور  را به شرکت هایی بسپارید که در این زمینه تخصص دارند.

انواع سرورها

وظیفه شرکت های ارائه کننده سرور این است که شرایط ایده آل را برای سایت ها متقاضی فراهم نماید تا از نظر کمی و کیفی برای آن ها مشکلی پیش نیاید. برای این منظور، سرورها را به ۳ دسته تقسیم می کنیم:

۱-     سرورهای اشتراکی

یکی از ارزان ترین و متداول ترین نوع سرورها، سرورهای اشتراکی است در این نوع سرورها، چندین سایت به صورت مشترک از یک سرور استفاده می کنند و امکانات این سرورها برای تمام سایت های استفاده کننده، قابل استفاده است.

۲-    سرورهای اختصاصی

در سازمان ها و موسسات بزرگ و پر کار، مدیران تمایل ندارند از سرورهای اشتراکی استفاده کنند و ترجیح می دهند که برای خود یک سرور مجزا داشته باشند تا سرعت کارهای اینترنتی آن ها بیشتر باشد برای این منظور از سروهای اختصاص استفاده می کنند. این سرورها مزیت های زیادی دارند:

–         تسلط کامل بر روی سرور

–         امکان ذخیره سازی بیشتر از حد معمول

–         امکان نصب هر گونه نرم افزار بر روی سرور

–         مدیریت آزادانه بر روی سرور

–         امکان ایجاد هر تعداد پایگاه اینترنتی

–         و…

سرورهای اختصاصی از نظر امنیتی قوی تر از سرورهای اشتراکی هستند و به همین دلیل نه تنها سازمان های بزرگ بلکه سایت های زیادی به سراغ این سرورها می روند برای مثال کسانی که در سایت خود تجارت الکترونیک انجام می دهند تمایل دارند از این سرورها استفاده کنند.

۳- سرورهای مجازی

این نوع سرورها، ویژگی های هر دو سرور اختصاصی و اشتراکی را دارند به این صورت که هر سرور را چند سایت می تواند استفاده کند ولی سرور قسمت بندی می شود و هر قسمت با سخت افزارهای خاص خود، به عنوان یک سرور اختصاصی عمل می کند.

 

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =