بررسی انواع تبلیغات در گوگل ادسنس

ارسال شده در
بررسی انواع تبلیغات در گوگل ادسنس

سئو هر سایتی به منظور افزایش بازدید سایت، مهمترین و اصلی ترین کاری است که هر وبمستر باید در اولویت فعالیت های خود قرار دهد. این امر به خصوص درمورد سایت هایی که تجارت الکترونیک دارند و محصولات خود را از طریق اینترنتی به فروش می رسانند، اهمیت بیشتری دارد. ترفندهای مختلفی توسط وبمسترها برای افزایش ترافیک سایت صورت می گیرد که البته ترفندهای غیرقانونی، از نظر گوگل تخلف به حساب می آید و در نتیجه سبب افت سایت شما می شود.

یکی از روش های افزایش بازدید سایت، تبلیغ سایت است. برای این منظور، گوگل سرویس هایی همانند گوگل ادوردز و گوگل ادسنس را ارائه نموده است که بهترین برنامه های گوگل برای تبلیغات است. برتری گوگل ادسنس نسبت به گوگل ادورز این است که در این سیستم نه تنها شما می توانید برای سایت خود تبلیغات ارائه کنید بلکه می تواند به عنوان فرد پذیرنده گوگل، می توانید تبلیغات ارائه کنید و در نتیجه برای خود کسب و کار راه بیاندازید. به طور کلی تبلیغات در گوگل ادسنس به چند دسته تقسیم می شوند:

۱-     تبلیغات محتوا محور

منظور از این تبیلغات، تبلیغاتی هستند که به محتوای سایت مربوط می شوند و شامل متن و مقالات، ویدیوها، عکس ها، تصاویر متحرک و… هستند. که در این حالت، وبمسترها می توانند هر یک از این محتواها را به عنوان تبلیغات خود انتخاب کنند و هدف این تبلیغات، کاربرانی هستند که به دنبال محتوای خاصی در گوگل جست و جو می کنند.

۲-   تبلیغات ویدیو محور

این دسته از تبلیغات، مبتنی بر ویدیو است به این معنا که وبمسترها از ویدیو برای تبلیغات خود استفاده می کنند. در این زمینه، به این نکته باید توجه داشت که حتما سایت شما باید در Player  سایت، ویدیوها به صورت خودکار پخش شوند. این روش بیشتر برای سایت هایی مناسب استکه محتوای اصلی آن ها را ویدیو تشکیل می دهد.

۳- تبلیغات جست و جو محور

یکی از مهمترین تبلیغات، براساس میزان جست و جوی یک عبارت یا کلمه خاص است. در این زمان، وبمسترها درخواست می کنند که تبلیغ ان ها براساس یک جست و جوی خاص که بیشتر توسط کرابران اهمیت دارد صورت گیرد لذا ای انجایی که این تبلیغ بسیار تاثیر گذار است به همین دلیل گران تر است. توجه داشته باشید که در این مورد باید به انتخاب مورد جست و جو دقت زیادی داشت تا راندمان بازدید از سایت شما بیشتر و رنکینگ سایت افزایش یابد.

حتما بخوانید :

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =