با چشمان یک اسپایدر به سایت خود نگاه کنید

ارسال شده در
با چشمان یک اسپایدر به سایت خود نگاه کنید

تلاش برای بهینه سازی سایت عالی است اما آنچه مهمتر است آن است که موتورهای جستجو چگونه این تلاش‌ها را می‌بینند. اگر سایت شما از اصول پایه بهینه سازی موتور جستجو پیروی نکند، دقیق ترین بهینه سازی ها نیز کسب جایگاه برتر را در نتایج جستجو تضمین نمی‌کنند.

اسپایدرها

اساساً تمام اسپایدرهای موتورهای جستجو بر مبنای یک اصل کار می‌کنند—آنها وب را جستجو کرده و صفحات ذخیره شده در پایگاه داده را ایندکس می‌کنند و بر اساس الگوریتم‌های مختلف آنها را رتبه بندی می‌کنند. چون این الگوریتم‌ها متفاوت هستند بهتر است بدانید که اسپایدرها از چه چیزی را دوست دارند و از چه چیزی بیزارند.

اسپایدرها ربات هستند و صفحات شما را مانند یک انسان نمی‌خوانند و تنها مطالب خاص را خوانده و موارد دیگر (فلش، جاوا اسکریپت) را نمی خوانند.

فلش، جاوا اسکریپت، عکس نوشته یا فریم؟

فلش، جاوا اسکریپت، عکس نوشته برای موتورهای جستجو قابل مشاهده نیستند. به کمک ابزار شبیه‌ساز اسپایدر موتور جستجو (Search Engine Spider Simulator) می‌توانید مشکلات سایت خود را از دید اسپایدرها مشاهده کنید.

آیا‌هایپرلینک‌ها توسط اسپایدر بررسی می‌شوند؟

به کمک شبیه‌ساز اسپایدر می‌توانید این مسئله را بررسی کنید. سایت‌های تبادل لینک، لینک‌های جعلی نوشته شده با جاوا اسکریپت را در سایت شما قرار می‌دهند و موتور جستجو این لینک‌ها را مشاهده و دنبال نمی‌کند. بهتر است که از تگ <nonscript> به جای منوهای جاوا اسکریپت استفاده کنید.

بدنبال کلیدواژه‌ هستید؟

ابزارهایی مانند Keyword Playground و Website Keyword Suggestions به شما کمک می‌کنند، اما شبیه‌ساز اسپایدر به شما کمک می‌کند تا محل قرارگیری کلیدواژه‌ها در متن یک صفحه کجاست. دلیل آن این است که کلیدواژه‌های پاراگراف اول مهم تر از پاراگرف‌های بعدی هستند.

آیا صفحات پویا، برای دیده شدن بیش از حد پویا هستند؟

اسپایدرها این صفحات را نیز دوست ندارند، اگرچه بسیاری از موتورهای جستجو صفحات پویا را نیز ایندکس می‌کنند.

کلیدواژه‌های متا و توضیحات متا

همانطور که نام این دو واژه نشان می‌دهد، در تگ <META> در صفحه HTML پیدا می‌شوند و نشان دهنده میزان ارتباط یک صفحه هستند.

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =