بازاریابی موتورهای جست و جو ( SEM ) چیست؟

ارسال شده در
بازاریابی موتورهای جست و جو (SEM ) چیست؟

در سایت هایی که تجارت الکترونیک انجام می دهند، جذب کاربر اهمیت بیشتری دارد زیرا احتمال این که هر کاربر به یک مشتری تبدیل شود و کسب و کار آن سایت رونق بگیرد زیاد است از این رو یکی از فاکتورهایی که سبب افزایش بازدید سایت از طریق تبلیغات و نهایتا منجر به درآمد بیشتر می شود، بازاریابی موتورهای جست و جو است.
بازاریابی موتورهای جست و جو که مخفف Search Engine Marketing است، شامل دو بخش می شود که جالب است بدانید که سئو، زیر مجموعه ای از این بازاریابی به حساب می آید. بخش دیگر  SEM ، شامل تبلیغات کلیکی است که Pay-Per-Click نامیده می شود و منظور از آن پرداخت به ازای هر کلیک است.

روش های بازاریابی موتورهای جست و جو

همان گونه که بیان کردیم، در SEM ، وبمسترها به کمک تبلیغات، در پی افزایش کسب و کار خود هستند لذا در این زمینه از روش های مختلف استفاده می شود:
۱-     استفاده از تبلیغات سنتی
در این روش شما هزینه ای را پرداخت می کنید تا تبلیغات شما در نتایج موتورهای جست و جو نمایش داده شود که در این روش باید از کلمه کلیدی مناسب استفاده شود لذا براساس نوع کلمه کلیدی و تعداد نمایشی که برای بازدیدکنندگان در نظر دارید، هزینه ای تعیین می شود که باید پرداخت کنید.
۲-    تبلیغات وب دایرکتوری
شما از وی دایرکتوری های بزرگ و معتبر تقاضا می کنید تا سایت شما را به بازدیدکنندگان و در نتیجه جست وجوهای گوگل نمایش دهند حال برخی از این وب دایرکتوری ها هزینه دریافت می کنند و برخی دیگر رایگان این کار را انجام می دهند.
۳- تبلیغات کلیکی
در این روش برای به ازای هر تعداد کلیک که بر روی کلمه کلیدی مورد نظر انجام می وشد، باید هزینه ای پرداخت شود.

مزیت بازایابی موتورهای جست و جو

مهمترین حسن بازاریابی موتورهای جست و جو این است که سرعت بسیار بالاتری نسبت به سئو دارد و کمک می کند تا شما در مدت کوتاهی سریعا پیشرفت کنید که البته نیزا به کمی هزینه است تا به موفقیت برسید.

معایب بازاریابی موتورهای جست و جو

۱-    در این روش نیاز به صرف هزینه دارید.
۲-    مهمترین عیب این روش این است که شما زمان کوتاه در حد چند ثانیه ای در اختیار دارید تا رضایت کاربر را جلب نموده و سبب تثبیت کاربر در سایت شوید. لذا همیشه باید سایت از نظر زیبایی و محتوا در نگاه کاربران جلب توجه کند.

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =