ایده هایی برای تولید محتوا

ارسال شده در
ایده های تولید محتوا

اولین مسئله ای که هر وبمستر در تولید محتوا با ان روبرو است این است که متناسب با موضوع سایت خود، چه محتواهایی تولید کند که هم بتواند مقاله های زیادی را نگارش کند و هم این مقالات برای کاربرها جذاب باشد. لذا به دنبال ایده های جذاب می گردد. زمانی که شما در زمینه های مختلف شروع به نوشتن مقاله کردید، بعد از مدتی متوجه می شوید که کاربران کدام مطالب را بیشتر می پسندند و در نتیجه شما در تولید محتوا بیشتر به ان سمت می روید.
برخی از ایده ها که در تولید محتوا به شما کمک می کند عبارتند از:
۱- همیشه از داغ ترین اخبارهای مربوط به موضوع کاری خود اگاهی داشته باشید و در تولید محتوا از آن ها استفاده کنید.
۲- تولید محتوا را فقط به یک نفر واگذار نکنید زیرا هر ذهنی ایده های خود را دارد پس یک گروه تشکیل دهید تا تنوع در تولید محتوا زیاد شود.
۳- هر محتوایی که تولید می شود قابلیت تغییر و استفاده های گوناگون دارد لذا پس از نگارش آن، آن را رها نکنید.

پیدا کردن ایده هایی برای تولید محتوا میتواند دشوار باشد و بسیاری از افراد در این مرحله به مشکل بر میخورند. برای پیدا کردن محتوایی که بتواند اهداف بهینه سازی برای موتور جستجو را برآورده کند باید به چند موضوع برای رسیدن به ایده های خلاقانه توجه کنید اول اینکه، به وب سایت به عنوان قالبی گسترده نگاه کنید و سپس راهی برای به نمایش گذاشتن آن قالبها پیدا نمایید. محتوا میتواند به شکلهای مختلفی دسته بندی شود و با فکر کردن در مورد سبک نوشتار میتوانید سریعتر ایده هایی برای آن بدست آورید. در اینجا چند دسته که باعث میشوند ایده ها به ذهنتان وارد شود را معرفی میکنم. قطعات آموزشی میتوانند به کاربران شما نشان دهند که کاری را انجام بدهند که قبلا نمیدانستند. چطور شما میتوانید از یک اصل آماری صنعتی استفاده کنید و نکاتی از نقطه نظر یک متخصص ارایه نمایید.

مثال هایی از ایده هایی برای تولید محتوا

شما میتوانید بر جزئیات زمان بگذارید  و مباحثی را که برای متخصصین یا کاربران جذاب است را ارایه نمایید. محتوای فرایندی میتواند نوعی مقاله ی گام به گام باشد که بازدید کننده را از مراحل انجام کار آگاه سازد. محتوای اطلاع رسانی نباید حتما عالی باشد و تنها با قرار دادن صفحه ی فروشگاه یا بیوگرافی تیم اجرایی میتوانید محتوایی برای صفحه تولید کنید. اخبار در واقع یک صفحه اطلاع رسانی است که شما را به چیزی که در زمان مشخصی رخ داده است ارجاع میدهد این میتواند اخبار صنعت باشد که شما گزارشش میکنید یا اینکه در مورد شرکت و استخدامها یا کنفرانسهای انجام شده باشد(مانند صفحه اخبار سئو در سایت). تمامی اینها میتوانند به شکلهای متفاوتی عرضه شوند و مطمئنم روش های بسیار دیگری وجود دارند که ما به آن اشاره نکرده ایم. سعی کنید در هنگام تصمیم گیری‫ برای ساخت این لیست کلیدواژه های هدف را در مقابل چشمانتان داشته باشید ترکیبی از عبارتهای مشخص و انواع محتوا میتواند منشا ایده‌های عالی باشد.

کار دیگری که میتوانید انجام دهید این است که رقبای خود را بررسی نمایید ببینید که چیزی را جا انداخته اند یا خیر. جستجویی بر کلیدواژه ها انجام داده و رقبای خود را ببینید، زمانی را صرف سایتهای دیگر کرده و نگاهی به وبلاگها و صفحات پرسش و پاسخ آنها بیندازید در مورد چه چیزهایی مینویسند؟؟ آیا دسته هایی وجود دارند که شما تنها دارنده آن باشید؟ آیا موضوعات مهمی وجود دارد که شما بتوانید ان را گسترش دهید یا پرسشهای بی پاسخی که بتوانید پاسخ دهید؟ همچنین باید رقابت در شبکه های اجتماعی را نیز بررسی نمایید آنها در مورد چه چیزی پست میکنند؟ شاید آنها به بخشی توجه دارند که شما نادیده اش گرفته اید و سوم اینکه همکاران شما که هر روز میبینیدشان میتوانند منبع محتویاتی عالی باشند.

مشتریها گاها از گذاشتن نظراتشان خوشحال میشوند و راه های زیادی برای این راه وجود دارد. داشتن گفت و گویی رو در رو با مشتریهای خود میتواند منجر به یک مطالعه موردی یا گواهی نامه شود تا در سایت خود قرار دهید و تجربه ی خوب مشتریان را نشان دهید. برای موتورهای جستجو این نشانه ی محتوای خوب ومعتبر است. شما میتوانید از مشتریان خود بخواهید تا نظر خود را نسبت به محصولات یا خدماتتان بگویند تا آن را بر سایت خود پست کنید یا اینکه رقابتی تشکیل دهید تا مشتریان در مقابل نظر دادن در مورد محصولات یا خدماتتان جایزه ای دریافت کنند و همچنین کار را تنها منحصر به مشتریانتان نکنید.

به عنوان یک سازمان شما شبکه‌ای از افراد را دارید که کار شما با آنها میتواند ‫محتوایی برای شما تهیه کند. با فروشنده های خود تماس بگیرید و در مورد یک مطالعه ی موردی بنویسید تا بر وب سایتتان انتشار یابد. اگر شرکای شما از این موضوع استقبال و آن را تایید نمودند شما میتوانید محتوایی در موردش بنویسید. همچنین شبکه های حرفه ای را نیز نادیده نگیرید زیرا مخاطبین صنعت شما از قرار دادن پستی در وبلاگشان در مورد شما استقبال میکنند. پیدا کردن ایده های تولید محتوا میتواند دشوار باشد ولی به یاد داشته باشید که برای رقبای شما نیز این کار دشوار است و انجام صحیح آن یک برگ برنده در سئو می باشد. محتوایی که مینویسید را بررسی کنید نگاهی به کارهای رقبای صنعتتان بیندازید و به مردم اجازه دهید تا محتوایی برای جذب مشتریان بیشتر تولید کنند.

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 13 =