انکر تکست (Anchor Text) یا کلمات لینک شده

ارسال شده در
انکر تکست (Anchor Text) یا کلمات لینک شده

بهینه سازی سایت و کمک به افزایش رتبه سایت در گوگل، مهمترین هدف سئو است. در این مسیر باید اقدامات مختلفی صورت گیرد که در چهارچوب قوانین گوگل، بتواند سایت شما را در کنار سایت رقبا، در رتبه عالی تر نگه دارد. یکی از روش های سئو برای این منظور، تولید محتوا است. نوشتن مقالات مناسب، جذاب و به روز باعث جذب کاربر به سمت سایت شما می شود و زمانی که پاسخ بیشتر سوالات خود را در سایت شما بیابد، علاقه مند می شود که بیشتر به سایت شما سر بزند و در نتیجه کم کم به کاربر ثابت تبدیل می شود. در تولید محتوا نیز می توان روش های دیگری را برای افزایش بازدید از صفحات دیگر سایت گنجاند و آن استفاده از انکر تکست یا کلمات لینک شده است.

معرفی انکر تکست

شاید شما در برخی از سایت ها این موضوع را مشاهده نموده اید که در زمان خواندن یک مقاله، برخی کلمات یا عبارات، با رنگی دیگر مشخص شده اند و زمانی که بر روی آن ها کلیک می کنید، شما به مقاله ای دیگر و یا لینکی دیگر ارجاع داده می شودی. به این عبارات، انکر تکست یا کلمات لینک شده می گویند.

نکات مهم در استفاده از انکر تکست ها

۱- انکر تکست مورد استفاده برای ارجاع بع مقاله ای دیگر باید با آن مقاله مرتبط باشد و چه بهتر این که در گروه کلمات کلیدی آن مقاله قرار داشته باشد.
۲- سعی کنید در متن خود از چند انکر تکست استفاده کنید.
۳- اگر انکر تکست شما به سایتی دیگر ارجاع دهنده است، در انتخاب سایت ها دقت کنید. لینک دهی به سایت ها متخلف همانند اسپمرها به این معنا است که شما شرایط آن سایت را پذیرفته اید و تخلف آن را تایید می کنید و این تاثیر منفی از طرف گوگل برای شما دارد.
۴- برخی از افراد برای این که بتوانند کاربران جدید جذب کنند، از پست مهمان استفاده می کنند. یعنی مقاله ای را نوشته و از سایت های دیگر تقاضا می کنند که این مقاله را در سایت خود قرار دهند. حال توصیه می کنیم در این پست ها از انکر تکست هایی استفاده کنید که زمانی که کاربر بر روی آن ها کلیک می کند، به مقالات دیگر صفحات سایت شما ارجاع داده شود و حتما از کلمات کلیدی در این پست ها استفاده کنید زیرا در زمان سرچ توسط کاربر، شانس پیدا کردن این پست ها افزایش می یابد.

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

1 دیدگاه ارسال شده در “انکر تکست (Anchor Text) یا کلمات لینک شده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =