قبل از انتقال به پروتکل https بار خود را محکم ببندید

ارسال شده در
انتقال به پروتکل https

اگر مطلب مهاجرت به پروتکل https را که در فست سئو منتشر شد خوانده باشید اکنون به خوبی با مزایا این تغییر پروتکل در انواع وب سایت‌ها آشنا هستید. اساس انتقال به پروتکل https امنیتی است که زیر سایه آن اعتماد کاربران جلب می‌شود. هر چند که انتقال به https قطعا امنیت یک وب سایت را تامین نمی‌کند و خطرات حملات اسپم‌ها یا هکر‌ها غیر قابل اجتناب هستند اما این مهاجرت، هر چند سخت و پر زحمت، پایه‌های امنیت یک وب سایت را بنا می‌نهد.
با تمام مزایایی که انتقال به پروتکل https در سئو به دنبال دارد اما انگار این مهاجرت چندان هم ساده نیست! برای انتقال به پروتکل ایمن پیش‌نیاز‌هایی وجود دارد که عدم توجه به آن‌ها این فرآیند را کمی دردسرساز می‌کند. پیش‌نیاز‌هایی که به منزله اقلام ضروری شما برای این سفر هستند. پس همراه ما باشید و بار خود را محکم ببندید!

پیش نیاز‌ها قبل از انتقال به پروتکل https در سئو

کراول کردن وب سایت و برنامه‌ریزی سفر
اگر عینک حسابرسی را به چشم بزنید و نگاهتان را به قضیه انتقال به پروتکل https عوض کنید متوجه می‌شوید که شما در حال تغییر بزرگی هستید. گاهی یک سایت با ۱۰ سال سابقه و هزاران صفحه قرار است منتقل شود. در این حالت باید رویکرد صحیحی از جایگاه فعلی سایت و ارزش آن به واسطه کراول کامل سایت به دست آید.
به یاد داشته باشید که برخی از بخش‌های کلیدی و موثر برای شما نظیر درگاه‌های پرداخت، لینک‌های دانلود، اسکریپت‌های خارجی و …ممکن است در طول این فرآیند تغییر کند. چشمان خود را باز و لیستی از این موارد به عنوان برنامه سفر خود تهیه کنید.
بررسی رنکینگ و سئو سایت
در حالی که گوگل مشغول هضم این جا به جایی کوچک برای وب سایت شما است ممکن است رتبه سایت در این آشفتگی و تلاطمی که به وجود آمده افت پیدا کند. البته این وضعیت موقتی است و دیر یا زود همه چیز به جایگاه قبلی خود بازمی‌گردد. بررسی این تغییر تحولات، رنکینگ سایت و نواسانات کوتاه مدت آن بعد از انتقال به پروتکل https لازم است.
استقرار صحیح سایت حین انتقال
سه راه پیش روی وب سایتی که قرار است به تازگی به پروتکل https انتقال پیدا کند وجود دارد:
۱ – انتقال مستقیم سایت طوری که بلافاصله مجددا در دسترس کاربر قرار گیرد. این روش برای شیردلان سئو (!) است و هر حرکت شما اگر سنجیده نباشد ممکن است موجب بروز باگ شود.
۲ – انتقال موقت سایت و انجام تست‌های متوالی برای سنجش عملکرد درست آن
۳ – انتقال سایت در محیط عملیاتی. این روش گران‌ترین و وقت‌گیر ترین راه موجود است.
حال با شما است تا بهترین راه را انتخاب کنید و قبل از انتقال به پروتکل https بار خود را محکم ببندید!

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

2 دیدگاه ارسال شده در “قبل از انتقال به پروتکل https بار خود را محکم ببندید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =