الگوریتم پنگوئن

ارسال شده در
الگوریتم پنگوئن

گوگل پنگوئن یک اسم کد برای آپدیتی از الگوریتم گوگل است که برای اولین بار در تاریخ ۲۴ آوریل، ۲۰۱۲. اعلام شد. این آپدیت برای کاهش رتبه بندی وب سایت هایی که دستورالعمل وب مستری را نقض می کند در موتور جستجو است با استفاده از تکنیک اعلام شده black-hat SEO با هدف افزایش مصنوعی رتبه بندی یک صفحه وب با تغییر تعداد لینک ها به آن صفحه. چنین تاکتیکی معمولا به عنوان شبکه های لینک توصیف می شود. به گفته جان مولر از گوگل، گوگل اعلام کرده است تمام به روز رسانیها با فیلتر پنگوئن عرضه می شود.

۱-  اثر در نتایج جستجو
۲-  تفاوت بین پنگوئن و به روز رسانی های قبلی
۳-  فرم پنگوئن گوگل
۴-  تایید به روز رسانی پنگوئن
۵-  همچنین نگاه کنید به…
۶-  منابع
۷-  پیوند ها

اثر در نتایج جستجو در الگوریتم پنگوئن

به تخمین گوگل، الگوریتم پنگوئن حدود ۳.۱٪ از جستجو در انگلیسی و در حدود ۳٪ از جستجو در زبان هایی مانند آلمانی، چینی و عربی و درصد بزرگتری از جستجو به سایر زبان های اسپم را تحت تاثیر قرار می دهد. در ۲۵ ماه مه ۲۰۱۲، گوگل یکی دیگر از به روز رسانی های پنگوئن، به نام الگوریتم پنگوئن ۱.۱ را پرده برداری کرد. این به روز رسانی، به گفته Matt Cutts، قرار بود کمتر از یک دهم درصد از جستجوهای به زبان انگلیسی را تحت تاثیر قرار دهد. اصل راهنما برای این به روز رسانی بر جریمه کردن وب سایت هایی که برای رسیدن به رتبه بندی بالا دستکاری شده اند بود. هدف گوگل گرفتن اسپمرهای بیش از حد بود، اما به نظر می رسد برخی از سایت های مشروع و مدیران سئو با این تغییر الگوریتم گرفتار شدند. وب سایت هایی رتبه بندی در گوگل را برای کلمات کلیدی خاصی با اجرای الگوریتم پاندا و الگوریتم پنگوئن از دست دادند. به نظر می رسداین متن در اعتراض به این موارد است که، پیوندها به این سایت ها متمرکز بر یک یا چند کلید واژه اند در حالی که محتوای وب سایت رضایت بخش بوده است. اما نتیجه به روز رسانی برای وب سایت های مختلف متفاوت است. گوگل به طور خاص اشاره می کند که صفحات ورودی، که فقط برای جذب ترافیک موتور های جستجو ساخته شده اند، برخلاف دستورالعمل وب مستری هستند.
الگوریتم پنگوئن ۳ٰ اکتبر ۲۰۱۲ منتشر شد و بر ۰.۳٪ از داده ها اثر داشت . پنگوئن ۴ AKA در ۲۰۱۳ می ۲۲ منتشر شد و بر ۲.۳٪ از داده ها تاثیر داشت . پنگوئن ۵ AKA در ۲۰۱۳ اکتبر ۴ منتشر شد، حدود ۱٪ از داده ها را تحت تاثیر قرار می داد و آخرین به روز رسانی الگوریتم پنگوئن بود که از ارائه آن ازهمه به روز رسانی ها طولانی تر شد. مدیران سایت مشتاقانه منتظر نسخه جدید به امید بهبود بودند و یک درخواست آنلاین شروع کردند به نام دادخواست به روز رسانی پنگوئن با هدف ارائه سریعتر به روز رسانی این الگوریتم.

تفاوت بین الگوریتم پنگوئن و به روز رسانی های قبلی

قبل از الگوریتم پنگوئن، گوگل یک سری به روز رسانی الگوریتم به نام الگوریتم پاندا منتشر کرد با اولین ظهور در فوریه سال ۲۰۱۱. الگوریتم پاندا با هدف کم کردن رتبه وب سایت هایی که تجربه کاربری ضعیف ارائه می کردند وارد شد. در ژانویه ۲۰۱۲، به اصطلاح طرح بندی صفحه الگوریتم به روز رسانی شد ( به عنوان سنگین ترین به روز رسانی شناخته شد)، که وب سایت های با تبلیغات زیاد و یا مطالب خیلی کم را هدف قرار می داد. هدف استراتژیک که به روز رسانی های پاندا، پنگوئن، و طرح بندی صفحه داشتند نمایش وب سایت های با کیفیت بالاتر در بالای نتایج جستجوی گوگل است. با این حال، سایت های که در نتیجه این به روز رسانی دچار کاهش رتبه بندی شده اند، دارای مجموعه های مختلف از این ویژگی ها بودند.( هدف اصلی گوگل پنگوئن spamdexing است از جمله link bombing).

گوگل پنگوئن، مبارز قوی سایت های مخرب

امروزه تبلیغات از طریق سایت ها اینترنتی افزایش یافته است و افراد سعی می کنند که با معرفی هر چه بهتر کسب و کار و محصولات خود در دنیای اینترنت، خود را بیشتر به دنیای بیرون معرفی کنند. همین امر سبب شده که رقابتی بین افرادی که موضوعات یکسان را دنبال می کنند ایجاد شود. هر یک از وبمسترها تمایل دارند که سایت ان ها در رنکینگ گوگل، رتبه اول را کسب نماید و به همین دلیل تمام تلاش خود را می کنند که در این میان برخی از افراد سعی می کنند که از روش های سئو کلاه سیاه، که فاکتورهای غیرقانونی گوگل را در بر دارد استفاده کنند و با تقلب خود را به صفحه اول گوگل برسانند و لذا گوگل باید تمهیداتی را در نظر بگیرد که با این روش ها مقابله کند. یکی از اقدامات گوگل، طرح گوگل پنگوئن است که یک روش بسیار عالی برای شناسایی سایت ها مخرب است.

هدف گوگل پنگوئن چیست

گوگل پنگوئن یک الگوریتم بسیار قوی در گوگل است که مانند غربال عمل می کند به این معنا که سایت های مخرب همانند سایت های اسپمر (سایت هایی که بدون خواست شما، ایمیل هایی را به اسپم ایمیل شما ارسال می کنند و این یک معضل برای صاحبان ایمیل به حساب می آید) و یا تمام سایت هایی که برای سئو سایت خود از روش های غیر قانونی و سئو کلاه سیاه استفاده می کنند را شناسایی کرده و آن ها را از لیست موتور جست و جو حذف می کند و در نتیجه رتبه بندی ها را تغییر می دهد. با این کار شانس قرار گرفتن سایت ها مناسب در صفحه اول افزایش می یابد.

عوامل موثر بر معرفی سایت به عنوان سایت مخرب توسط گوگل پنگوئن

اما شما باید بدانید که معیارهای گوگل پنگوئن برای غربال گری اسیت ها و جدا نمودن سایت ها مخرب چیست تا از قرار گرفتن سایت خود در لیست ان جلوگیری نمایید:
۱- وجود محتوا با کیفیت ضعیف و یا کپی شده از سایت های دیگر
۲- استفاده از روش های سئو کلاه سیاه که در واقع روش های غیر قانونی به حساب می آیند و گوگل به عنوان تقلب از آن ها یاد می کند.
۳- بی توجهی به اصول قانونی ساخت لینک (Link Building) که برای ارسال سیگنال از یک سایت به سایت دیگر یا حتی بین صفحات انجام می شود.
۴- سایت های اسمپر
۵- زیاده روی در بهینه سازی و یا به روز رسانی سایت که باعث شک گوگل می شود.
۶- تبلیغات بیش از حد و خرید و فروش لینک

فرم انتقادات و پیشنهادات الگوریتم پنگوئن گوگل

دو روز بعد از به روز رسانی الگوریتم پنگوئن، گوگل فرم نظرسنجی آماده کرد ، طراحی شده برای دو دسته از کاربران: کسانی که می خواهند گزارش اسپمی بدهند که هنوز هم پس از تغییر الگوریتم در جستجو رتبه بالا دارد، و کسانی که فکر می کنند که سایتشان ناعادلانه با به روز رسانی آسیب دیده است.

آپدیت های الگوریتم پنگوئن

• پنگوئن ۱ در تاریخ ۲۴ آوریل ۲۰۱۲ (تأثیر بر حدود ۳.۱٪ داده ها)
• پنگوئن ۲ در May 26، ۲۰۱۲ (تأثیر کمتر از ۰.۱٪)
• پنگوئن ۳ در ۵ اکتبر، ۲۰۱۲ (تأثیر حدود ۰.۳٪)
• پنگوئن ۴ (AKA پنگوئن ۲.۰) در می ۲۲، ۲۰۱۳ (تأثیر ۲.۳٪)
• پنگوئن ۵ (AKA پنگوئن ۲.۱) در ۴ اکتبر ۲۰۱۳ (تأثیر حدود ۱٪)

آخرین مطالب سئو

لینک دوستان

تجهیزات کراس فیت

تعمیر ماکروفر سامسونگ

تعمیر ماکروفر ال جی

ترجمه فوری

تعمیر ماکروفر

بیمه ایران

تعمیر لوازم خانگی

سئو

بیمه عمر پاسارگاد

بیمه پارسیان

تعمیر ماکروفر بوتان

تعمیر ماکروفر پاناسونیک

سیگار

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی

نمایندگی تعمیرات ال جی

نمایندگی تعمیرات پاناسونیک

نمایندگی تعمیرات دوو

نمایندگی تعمیرات بوش

نمایندگی تعمیرات سامسونگ

درج آگهی رایگان

سئو

مشاوره سئو

نمایندگی تعمیرات آبسال

نمایندگی تعمیرات ارج

نمایندگی تعمیرات پاکشوما

نمایندگی تعمیرات کنوود

نمایندگی تعمیرات ویرپول

نمایندگی تعمیرات ایندزیت

نمایندگی تعمیرات باکنشت کرج

نمایندگی تعمیرات ویرپول کرج

نمایندگی تعمیرات کندی کرج

نمایندگی تعمیرات کنوود کرج

تعمیر لوازم خانگی در تبریز

نمایندگی تعمیرات جنرال الکتریک

تعمیر یخچال جنرال الکتریک

تعمیر یخچال پروفایل

تعمیر یخچال مابه

تعمیر یخچال دوو

بیمه شخص ثالث

بیمه بدنه

بیمه آتش سوزی

بیمه مهندسی

بیمه مسئولیت

تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ

تعمیر یخچال فریزر سامسونگ

تعمیر ساید بای ساید سامسونگ

تعمیر یخچال سامسونگ

تعمیر ماکروویو ویرپول

تعمیر ماشین لباسشویی آریستون

تعمیر ماشین لباسشویی بکو

تعمیر ماشین لباسشویی کنوود

تعمیر ساید بای ساید وستینگهاوس

تعمیر ماشین لباسشویی AEG

تاسیسات ساختمان در تبریز

تعمیر ماشین لباسشویی باکنشت

تعمیر ماشین لباسشویی کندی

تعمیر ماشین لباسشویی ایندزیت

تعمیر ماشین لباسشویی ویرپول

تعمیر ماشین لباسشویی زیرووات

دانلود اپلیکیشن بیمه عمر پاسارگاد

بیمه آتیه کودکان

اکستنشن مو

سایت نقاشی

تعمیر پکیج بوتان

نصب بازی روی ps4

تعمیرات لپ تاپ دل در تبریز

تعمیر و نگهداری سیستم های اعلام حریق

تحصیل پزشکی در ترکیه

تحصیل دندانپزشکی در گرجستان

تحصیل پزشکی در روسیه

تحصیل پزشکی در چین

تحصیل پزشکی در ایتالیا

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =