الگوریتم پاندا

ارسال شده در
الگوریتم پاندا

درباره گوگل پاندا مطلبی شنیده اید؟
در میان سایت هایی که به معرفی کسب و کار، فعالیت ها و محصولات خود می پردازند، سایت هایی وجود دارد که خارج از قوانین گوگل فعالیت می کنند و در واقع از فاکتورهای سئو کلاه سیاه برای افزایش بازدید سایت خود و در نتیجه ارتقا رتبه خود استفاده می کنند. گوگل تمامی این سایت ها را شناسایی نموده و جریمه می کند اما قبلا در این زمینه گوگل کمی ضعف داشت تا این که طرح گوگل پاندا راه اندازی شد.
وجود گوگل پاندا، کمک بزرگی برای گوگل به حساب می آید. وظیفه گوگل پاندا این است که بهترین سایت ها را که هم ارزش محتوایی بالایی دارند و هم از قوانین گوگل پیروی می کنند را انتخاب و سایت های نامعتبر را حذف کند در این صورت کاربران با اطمینان بیشتری می توانند از سایت های موجود استفاده کنند.

اهداف گوگل پاندا چیست

۱- حذف سایت هایی که به سمت کپی برداری مطالب می روند.
۲- حذف سایت ها با محتویات کم ارزش و یا خارج از عرف
۳- حذف سایت هایی که در لیست سیاه گوگل قرار گرفته اند.

چگونه می توانیم از گوگل پاندا در امان بمانیم؟

همان گونه که متوجه شدید، گوگل پاندا در واقع یک سیستم غربالگری است که سایت های معتبر را از سایت های مخرب جدا میک ند و در نتیجه برای کاربران، امنیت بیشتری برقرار می کند. لذا برای در امان بودن از گوگل پاندا باید اقداماتی را انجام داد:
۱- با سایت های نامرتبط با سایت خودمان و یا سایت هایی با کیفیت کم تبادل لینک نکنید.
۲- مطالب تکراری و کپی شده در سایت قرار ندهید.
۳- در چند متن، از کلمات کلیدی یکسان استفاده نکنید.
۴- سایت خود را به روز رسانی کنید. مطالبی که مدت ها از زمان گذشته را برداشته و مطالب جدید ارائه کنید.
۵- به تولید محتوا دقت داشته باشید. مطالب باید جدید، جذاب و با کیفیت بالا باشند.
۶- توجه داشته باشید که در تبلیغات زیاده روی نکنید. همچنین با سایت هایی کار تبلیغاتی انجام دهید که ان ها هم رنکینگ بالایی داشته باشند تا در رتبه بندی شما تاثیر مثبت بگذارند.
۷- استفاده از تصاویر در متن ها را فراموش نکنید این امر باعث می شود که گوگل پاندا نسبت به شما دید مثبت داشته باشد اما به دو نکته توجه داشته باشید اول این که کیفیت تصاویر باید بالا باشد تا در زمان بارگذاری بر روی سایت دچار افت کیفیت نشوند و دوم این که تصاویر باید با نوع موضوع متن قرابت داشته باشند.

الگوریتم پاندا یک تغییر در الگوریتم رتبه بندی نتایج جستجوی گوگل است که اولین بار در فوریه سال ۲۰۱۱ اجرا شد و در سئو سایت های بسیاری تاثیر گذاشت. تغییر با هدف کاهش رتبه “سایت های کم کیفیت” و یا “سایت های کوچک” و بازگشت سایت های با کیفیت بالاتر به رده های بالای نتایج جستجو اجرا شده است. CNET ازافزایش رتبه بندی وب سایت های خبری و سایت های شبکه های اجتماعی، و نیز کاهش در رتبه بندی سایت های حاوی مقادیر زیادی از تبلیغات گزارش داده است. این تغییر بنا به گزارش رتبه بندی تقریبا ۱۲ درصد از تمام نتایج جستجو را تحت تاثیر قرار داده است. پس از اجرای الگوریتم پاندا، به سرعت  بسیاری از وب سایت ها، از جمله انجمن وب مستر گوگل، پر شد از شکایت از این موضوع که نقض کنندگان  کپی رایت رتبه بهتری از سایت های با محتوای اصلی می گیرند. در آن زمان، گوگل یک درخواست عمومی برای ارائه داده هایی که به تشخیص بهتر این نقض کنندگان کمک می کرد داد. پاندا گوگل چند بروز رسانی پس از اجرای اصلی در فوریه ۲۰۱۱ دریافت کرده است، و در آوریل سال ۲۰۱۱ به بهره برداری جهانی رسید. برای کمک به ناشران آسیب دیده، گوگل یک مشاوره در وبلاگ خود، برای ارائه برخی از روش های ارزیابی کیفیت از وب سایت تهیه کرد. گوگل یک لیست ۲۳ موردی در وبلاگ خود فراهم کرده است  برای پاسخ دادن به این سوال که “معیار یک سایت با کیفیت بالا چیست؟” که قرار است به طراحان سایت های اینترنتی کمک کند که ” به طرز فکر گوگل” نزدیک شوند.

عوامل رتبه بندی در الگوریتم پاندا

الگوریتم پاندا ا یک فیلتر است که مانع می گردد سایت ها و یا صفحات با کیفیت پایین از رتبه خوبی در صفحه نتایج موتورهای جستجو کسب کنند. آستانه فیلتر تحت تاثیر ارزیاب کیفیت گوگل قرار دارد. ارزیاب کیفیت به سوالاتی مانند “آیا می خواهم به این سایت برای کارت اعتباری خود اعتماد کنم ؟” پاسخ می دهد، به طوری که گوگل می تواند بین سایت های با کیفیت بالا و پایین تمایز قائل شود.

ثبت اختراع گوگل پاندا (ثبت اختراع ۸،۶۸۲،۸۹۲)، در سپتامبر ۲۸، ۲۰۱۲ ثبت و، در ۲۵ مارس سال۲۰۱۴ مجوز گرفت. درکشورهایی که که الگوریتم پاندا ثبت شده گوگل پاندا یک نسبت بین سایت های دارای لینک درونی و جستجو های مرجع ایجاد می کند،این نسبت سپس برای ایجاد یک عامل اصلاح کننده در سراسر سایت مورد استفاده قرار می گیرد. عامل اصلاح کننده سایت نیز  سپس برای ایجاد یک عامل اصلاح کننده برای صفحه ها بر اساس جستجو مورد استفاده قرار می گیرد. اگر صفحه نتواند به یک آستانه خاص برسد، عامل اصلاح کننده وارد عمل می شود و در نتیجه، صفحه رتبه بندی کمتری در صفحه نتایج موتور جستجو خواهد داشت.

گوگل پاندا در رتبه بندی یک سایت به طور کامل و یا یک بخش خاص بیشتر از صفحات مجزا در یک سایت تاثیر می گذارد. در ماه مارس ۲۰۱۲، گوگل با به روز رسانی الگوریتم پاندا اعلام کرد که به دلیل گسترش مشکل” بهینه سازی بیش از حد ،” آنها در حال همسطح سازی سایت ها هستند. گوگل می گوید که تنها چند صفحه با کیفیت پایین و یا محتوای کپی برای پایین نگه داشتن ترافیک یک سایت و حتی بی حرکت سازی سایت کافیست و توصیه می کند این صفحات  برداشته شوند، و مانع می شود از اینکه توسط موتور جستجو نمایش داده شوند، و یا بازنویسی شوند. با این حال، Mat Cutts ، رئیس webspam در گوگل، هشدار می دهد که بازنویسی مطالب تکراری به طوری که آن را اصلی بنمایاند ممکن است به اندازه کافی برای بهبود جستحو برای پاندا کافی نباشد. بازنویسی باید از کیفیت به اندازه کافی بالا برخوردار باشد، به طوری که محتوای جدید  “ارزش اضافی” برای  وب ایجاد کند. از مطلبی کلی، غیر خاص، و نه به طور قابل ملاحظه ای متفاوت از آنچه در حال حاضر وجود دارد انتظار نمی رود که رتبه خوبی بیابد: “اینگونه سایت ها ارزشمند نیست با این وجود که تکراری نیست که اما هیچ چیز جدیدی هم ارائه نمی کند “.

به روز رسانی الگوریتم پاندا

در دو سال اول، به روز رسانی الگوریتم پاندا یک بار در ماه اجرا می شد اما گوگل در مارس ۲۰۱۳ اعلام کرد که به روز رسانی های آینده درون الگوریتم وارد شده و در نتیجه کمتر قابل مشاهده و مداوم است. گوگل، پاندا ۴.۰ را در ۲۱ می ۲۰۱۴. منتشر کرد.

آخرین مطالب سئو

لینک دوستان

ریپورتاژ آگهی

تجهیزات کراس فیت

تعمیر ماکروفر سامسونگ

تعمیر ماکروفر ال جی

سئو

ترجمه فوری

تعمیر ماکروفر

بیمه ایران

تعمیر لوازم خانگی

سئو

بیمه عمر پاسارگاد

بیمه پارسیان

تعمیر ماکروفر بوتان

تعمیر ماکروفر پاناسونیک

سیگار

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی

نمایندگی تعمیرات ال جی

نمایندگی تعمیرات پاناسونیک

نمایندگی تعمیرات دوو

نمایندگی تعمیرات بوش

نمایندگی تعمیرات سامسونگ

درج آگهی رایگان

سئو

مشاوره سئو

نمایندگی تعمیرات آبسال

نمایندگی تعمیرات ارج

نمایندگی تعمیرات پاکشوما

نمایندگی تعمیرات کنوود

نمایندگی تعمیرات ویرپول

نمایندگی تعمیرات ایندزیت

نمایندگی تعمیرات باکنشت کرج

نمایندگی تعمیرات ویرپول کرج

نمایندگی تعمیرات کندی کرج

نمایندگی تعمیرات کنوود کرج

تعمیر لوازم خانگی در تبریز

نمایندگی تعمیرات جنرال الکتریک

تعمیر یخچال جنرال الکتریک

تعمیر یخچال پروفایل

تعمیر یخچال مابه

تعمیر یخچال دوو

بیمه شخص ثالث

بیمه بدنه

بیمه آتش سوزی

بیمه مهندسی

بیمه مسئولیت

تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ

تعمیر یخچال فریزر سامسونگ

تعمیر ساید بای ساید سامسونگ

تعمیر یخچال سامسونگ

تعمیر ماکروویو ویرپول

تعمیر ماشین لباسشویی آریستون

تعمیر ماشین لباسشویی بکو

تعمیر ماشین لباسشویی کنوود

تعمیر ساید بای ساید وستینگهاوس

تعمیر ماشین لباسشویی AEG

تاسیسات ساختمان در تبریز

تعمیر ماشین لباسشویی باکنشت

تعمیر ماشین لباسشویی کندی

تعمیر ماشین لباسشویی ایندزیت

تعمیر ماشین لباسشویی ویرپول

تعمیر ماشین لباسشویی زیرووات

دانلود اپلیکیشن بیمه عمر پاسارگاد

بیمه آتیه کودکان

اکستنشن مو

سایت نقاشی

تعمیر پکیج بوتان

نصب بازی روی ps4

تعمیرات لپ تاپ دل در تبریز

تعمیر و نگهداری سیستم های اعلام حریق

تحصیل پزشکی در ترکیه

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 8 =