الگوریتم مرغ مگس خوار

ارسال شده در
الگوریتم مرغ مگس خوار

گوگل با استفاده از یک الگوریتم جستجوی جدید که سیستم آن از طریق مرتب سازی تمام اطلاعات موجود به جستجوی شما پاسخ می دهد. این الگوریتم، الگوریتم مرغ مگس خوار نام دارد. و در ادامه ، آنچه که ما در مورد آن تا کنون می دانیم آمده است…..
بهینه سازی سایت، به منظور افزایش ترافیک سایت صورت می گیرد و در نتیجه تمام فاکتورهای قانونی گوگل برای سئو به همین منظور تنظیم شده اند. اما قبلا هم گفته شده که برخی وبمسترها، به فکر استفاده از روش های قانونی می افتند تا بتوانند رتبه سایت خود را بالا ببرند ولی این روش ها توسط گوگل شناسایی شده و منجر به جریمه شدن سایت می گردد. لذا گوگل به منظور جلوگیری از تقلبات و کمک به کاربران برای رسیدن به موضوعات مورد نظرشان، تا کنون الگوریتم های مختلفی راه اندازی کرده است که هر یک وظایف خاص خود را دارند. برای مثال الگوریتم گوگل پاندا و گوگل پنگوئن که هر دو برای مبارزه با سئو کلاه سیاه طراحی شده اند.
گوگل پاندا، محتویات سایت ها را بررسی می کند و در صورت کپی بود آن ها، کیفیت پایین محتوا و یا رویت سایر روش های سئو کلاه سیاه در سایت، آن را به عنون تخلف ثبت می کند و گوگل پنگوئن، وظیفه شناسایی سایت های اسپمر و همچنین سایت هایی را بر عهده دارند که بک لینک خریداری می کنند. این دو الگوریتم بر روی رتبه بندی سایت ها بسیار موثر هستند. اما تمام الگوریتم ها، بر روی رتبه بندی سایت ها موثر نیستند بلکه برخی از آن ها، به کاربر کمک می کنند که در این میان، میتوان به الگوریتم مرغ مگس خوار اشاره نمود.

تاثیر الگوریتم گوگل مرغ مگس خوار بر تغییر نام صفحات سایت

یکی از اقداماتی که هر وبمستر باید در سایت خود انجام دهد، انتخاب یک عنوان مناسب برای هر صفحه و همچنین ارائه توضیحات متناسب با مطالب آن صفحه است. عنوان و توضیحات هر صفحه، به گونه ای نماینده بار محتوایی آن صفحه هستند لذا در انتخاب عنوان، باید دقت نمود. اما گاهی اوقات، وبمسترها علی اغم این که مطالب خوبی ارائه می کنند ولی چون عنوان مناسبی برای آن صفحه انتخاب نمی کنند، لذا این صفحه از دید کاربر دور می ماند در نتیجه دیر به موفقیت برای رتبه عالی می رسند. یکی از وظایف گوگل مرغ مگس خوار، کمک به وبمسترها در این زمینه است. این الگوریتم، به سه روش در تغییر نام صفحات سایت، تاثیر گذار است:
۱- گاهی اوقات، کاربر یک عبارت را در گوگل سرچ می کند ولی به آن چه که به دنبال آن است، دسترسی پیدا نمی کند لذا گوگل مرغ مگس خوار از طریق توانایی شناخت صحیح کلمات و معنای آن ها، عبارت مورد جست و جو را تغییر داده و نتیجه بهتری در اختیار کاربرد قرار می دهد. در این راستا لینک هایی که ارتباط نزدیکی به عبارت جست و جو شده ندارد را حذف می کند و لینک های دیگر که محتوای ان ها مناسب عبارت جست و جو شده است ولی عنوان مناسب ندارد را ویرایش نموده و یک عنوان مناسب برای ان ها انتخاب می کند.
۲- یکی از بی دقتی های وبمسترها این است که علی رغم عالی بودن محتوا، ولی توضیحات مناسب برای آن ها انتخاب نمی کنند لذا گوگل مرغ مگس خوار، براساس عبارتی که توسط کاربر سرچ شده است، در متن محتوا جست و جو می کند و آن قسمت از متن را که عبارت سرچ شده در آن قرار دارد را به صورت خودکار، به عناون توضیحات آن صفحه انتخاب می کند.
۳- باید حتما توضیحات صفحه و عنوان، با محتوای صفحه ارتباط نزدیک به هم داشته باشند یعنی کلمات کلیدی مشترک در این سه بخش از صفحه، زیاد باشد تا اگر موضوعی که شما انتخاب کرده اید، زیاد جالب و مناسب نبود، گوگل مرغ مگس خوار بتواند از میان تراکم کلماتی که در صفحه وجود دارد، یک موضوع مناسب را انتخاب کند. چون هدف این الگوریتم، کمک به کاربر است در نتیجه همیشه بهترین نتایج را در اختیار کاربر قرار می دهد و بنابراین موضوع را از میان بیشترین عبارات جست وجو شده توسط کاربران انتخاب می کند.

نقش گوگل مرغ مگس خوار بر روی آینده سئوی سایت

هر وبسمتر، به دنبال جذب کاربر بیشتر به سمت سایت خود است. البته نه کاربرانی که سریعا سایت را ترک می کنن بلکه کاربر باید مدتی در سایت بماند تا گوگل بتواند برای ان صفحه از سایت رتبه بندی را انجام دهد. بنابراین تمام اقدامات سئو، در نهایت باید به جلب رضایت کاربر منتهی شود تا منجر به افزایش رتبه سایت شود. در این میان نه تنها وبمسترها باید تمام توجه خود را به بهینه سازی سایت معطوف کنند بلکه خود گوگل هم با راه اندازی الگوریتم هایی، به کمک کاربران می آید و در این میان، الگوریتم مرغ مگس خوار، یکی از جدیدترین الگوریتم های گوگل است که با هدف کمک به کاربر برای رسیدن به نتایج بهتر راه اندازی شده است.

گوگل مرغ مگس خوار
گوگل مرغ مگس خوار

تاثیرات مرغ مگس خوار بر موفقیت سئوی سایت

۱- تعیین مفید بودن محتوای صفحه
همان گونه که گفتیم، مرغ مگس خوار به دنبال ارائه نتیجه بهتر برای کاربر است و حتی اگر موضوع شما مناسب نباشد ولی محتوای صفحه، همان مطلب مورد نظر کاربر باشد، آن را در اختیار کاربر قرار می دهد.
۲- تعیین اعتبار هر صفحه از سایت
زمانی که مرغ مگس خوار یک صفحه از سایتی را به عنوان نتیجه جست و جو در اختیار کاربر قرار می دهد، به آن صفحه اعتبار بخشیده است. این نشان دهنده اهمیت بهینه سازی هر صفحه از سایت شما است.
۳- تعیین تقاضای کاربران
یکی از مهمترین اقداماتی که این الگوریتم انجام می دهد این است که در مورد یک موضوع خاص، عبارت هایی که توسط کاربران جست و جو می شود را لیست کرده و آن ها را آنالیز می کند. از این طریق متوجه می شود که کاربران بیشتر به دنبال چه مطالبی هستند. حال زمانی که شما درصد تقاضای کاربران و همچنین رفتار آن ها را بدانید، بهتر می توانید بر بهینه سازی سایت خود متمرکز شوید.
۴- تغییر در عناوین و توضیحات سایت
شاید این کارکرد گوگل مرغ مگس خوار برای شما جالب باشد که این الگوریتم در زمانی که کاربر به جست و جوی مطلب خای می پردازد، اگه شما آن مطلب را در صفحه ای از سایت داشته باشید ولی صفحه شما موضوع مناسب نداشته باشد، مرغ مگس خوار به نفع شما وارد عمل می شود و یک عنوان مناسب متناسب با بهترین عبارت جست و جو، برای صفحه سایت شما انتخاب می کند و در واقع یک شانس به صفحه سایت شما می دهد.

معرفی الگوریتم مرغ مگس خوار

یکی از جدیدترین الگوریتم های گوگل، الگوریتم مرغ مگس خوار است که هدف آن، بهینه سازی در نتایج جست و جوی کاربران است و در نتیجه تاثیر مستقیم بر روی رتبه بندی یا رنکینگ سایت ندارد. زمانی که یک کاربر به دنبال موضوعی در گوگل مشغول به جست و جو می شودف گاهی اوقات عبارات درستی را انتخاب نمی کند و همین امر باعث می شود که دیر به نتیجه مورد نظر خود دست پیدا کند. حال این الگوریتم کاری که انجام می دهد این است که ابتدا عبراتی که کاربر جست و جو کرده است را بررسی می کند و سپس چند عبارت بهتر را متناسب با درخواست کاربر در اختیار ان قرار می دهد تا از میان آن ها انتخاب کند. الگوریتم مرغ مگس خوار با این کار، سبب بهینه سازی و بهبود در نتایج جست و جوی کاربر می شود و لذا بهترین نتایج در اختیار آن قرار می گیرد. این الگوریتم به پیشبرد سریع کار کارر کمک می کند پس همان گونه که متوجه شدید، هدف این الگوریتم، کاربر است و رتبه سایت هدف مستقیم نیست.

الگوریتم جستجو چیست؟

این یک اصطلاح فنی برای آنچه که می توانید به عنوان یک دستورکه گوگل برای مرتب سازی میلیاردها صفحات وب و سایر اطلاعات موجود استفاده می کند، می باشد. و با آنچه که معتقد است که بهترین پاسخ است پاسخ می دهد.

مرغ مگس خوار چیست؟

این نام الگوریتم جستجوی جدیدی است که گوگل استفاده می کند، و می گوید دارای نتایج بهتری است.

آیا دیگر الگوریتم “رتبه صفحه” از بین رفته است؟

خیر. “رتبه صفحه” یکی از، بیش از ۲۰۰ اجزاء عمده که در دستور کار الگوریتم مرغ مگس خوار به کار رفته است. مرغ مگس خوار با مشاهده رتبه صفحه – که لینک های آن صفحه چقدرحائز اهمیت تلقی می شود – به همراه عوامل دیگر مانند اینکه آیا گوگل معتقد است این یک صفحه از کیفیت خوبی برخوردار است؟، کلمات مورد استفاده در آن و بسیاری عوامل دیگر پاسخ میدهد.

چرا آن را مرغ مگس خوار می نامند؟

گوگل گفته است این نام برگرفته از “دقیق و سریع” بودن است.

“مرغ مگس خوار” چه زمانی شروع به کار کرد؟ امروز؟

گوگل استفاده از مرغ مگس خوار را حدود یک ماه قبل از اعلام آغاز کرده بود.

این که مرغ مگس خوار در حال حاضر استفاده می شود به چه معنی است ؟

تصور کنید یک ماشین در ۱۹۵۰ساخته شده. این ماشین ممکن است یک موتور عالی داشته باشد، اما ممکن است این موتور فاقد چیزهایی مانند سیستم سوخت رسانی بوده و یا قادر به استفاده از سوخت بدون سرب نباشد. هنگامی که سیستم گوگل به مرغ مگس خوار تغییر یافت، مانند این بود که آن موتور قدیمی از ماشین خارج و یک موتور جدید قرار داده شد. همچنین این کار آن چنان سریع انجام شد که هیچ کس واقعا متوجه این تغییر نشد.

آخرین باری که گوگل بدین صورت الگوریتم خود راجایگزین کرد کی بود؟

گوگل سعی کرده است هر زمان که از این نوع تغییرات عمده رخ داده است فراخوان دهد. مثل آخرین باردر سال ۲۰۱۰، “به روز رسانی کافئین” که تغییر بزرگی بود. اما این تغییر عمدتا به منظور کمک به گوگل درجمع آوری بهتر اطلاعات (فهرست سازی) بود تا مرتب سازی اطلاعات. آمیت سینگال رئیس جستجوی گوگل گفت که شاید در سال ۲۰۰۱، زمانی که او برای اولین بار به عضویت این شرکت درآمد، آخرین باری بود که الگوریتم به طور چشمگیری بازنویسی شد.

در مورد به روززسانی های ” پنگوئن، پاندا و … چطور؟ – این ها تغییراتی در الگوریتم نبوده اند؟

الگوریتم پاندا، الگوریتم پنگوئن و دیگر به روز رسانی ها تغییراتی در بخش هایی از الگوریتم قدیمی است و نه یک جایگزینی کلی. دوباره آن را مثل یک موتور تصور کنید. این تغییرات مثل این بوده که برای موتور یک فیلتر جدید روغن و یا یک پمپ پیشرفته تر قرار داده ایم. مرغ مگس خوار یک موتور جدید است، هر چند همچنان از برخی از قطعات قدیمی استفاده می کند. مانند پنگوئن و پاندا.

آیا موتور جدید از بخش های قدیمی استفاده می کند؟

هم بله وهم خیر. برخی از قطعات کاملا خوب است، پس هیچ دلیلی برای دور انداختن آنها وجود ندارد. بخش های دیگر دائما در حال جایگزین شدن هستند. به طور کلی، گوگل می گوید- مرغ مگس خوار – یک موتور جدید ساخته شده از بخش های موجود و جدید است، که به طور خاص برای پاسخ به نیازهای جستجو امروزه سازمان دهی شده، به جای آن که براساس نیازهای ده سال پیش و با فن آوری آن زمان طراحی شده باشد.

مرغ مگس خوار

مرغ مگس خوار به چه نوع فعالیت های جستجوی جدید کمک می کند؟

“جستجوی مکالمه ای” یکی از بزرگترین نمونه هایی است که گوگل ارائه کرده است. زمانی که مردم، در هنگام صحبت کردن جستجو می کنند، ممکن است برای گفتگو مفیدتر باشد. به طور مثال در جستجویی با این مضمون که ، نزدیک ترین محل به خانه من برای”خرید۵S آی فون،” کجاست؟ به عنوان مثال یک موتور جستجوی سنتی ممکن است با تمرکزبر یافتن صفحه ای با کلمات مشابه ” خرید” و “۵S آی فون” عمل کند. مرغ مگس خوار بیشتر روی معنای کلمات تمرکز می کند. ممکن است محل واقعی خانه شما را اگر در گوگل به اشتراک گذاشته باشید، بهتر درک کند. ممکن است درک کنند که لغت “مکان” به این معنی است که شما یک دکه می خواهید. ممکن است “۵s آی فون” را نوع خاصی از دستگاه های الکترونیکی که توسط فروشگاه خاصی به فروش می رسد قلمداد کند. دانستن تمام این معانی ممکن است به گوگل کمک کند تا فراتر از پیدا کردن فقط صفحاتی که با کلمات تطبیق دارد برود.
به طور خاص، گوگل می گوید که مرغ مگس خوار توجه بیشتری به هر کلمه در یک جستجو می کند تا اطمینان یابد جستجو – با توجه به تمام جمله یا گفتگو و یا معنی آن – و نه تنها بر اساس کلمات خاصی صورت گرفته است. هدف این است که صفحاتی که با تطبیق معنا یافت می شوند بهتر از صفحاتی با تطبیق فقط چند کلمه هستند.

من فکر می کنم گوگل این مسئله جستجو مکالمه ای را در حال حاضر انجام داده است!

(آثار “جستجوی مکالمه ای” گوگل را به صورت زنده در کروم ببینید). مرغ مگس خوار طراحی شده است تا با تکنولوژی معنا کردن از میلیاردها صفحات سراسر وب، علاوه بر دانش گراف، نتایج بهتری به دنبال داشته باشد.

آیا این واقعا کار می کند؟  قبل وبعدی؟

ما نمی دانیم. درحال حاضر هیچ راهی برای انجام یک “قبل و بعد ” وجود ندارد. ما تنها اظهار گوگل که با مرغ مگس خوار همه چیز بهتر پیش می رود را در دست داریم. با این حال گوگل برخی نمونه های قبل و بعد خود را ارائه کرده است که پیشرفت عملکرد با مرغ مگس خوار نشان می دهد. سابقا یک جستجو درباره “نسخه رفلکس اسیدی” بسیاری از داروها را لیست میکرد که لزوما بهترین راه برای درمان این بیماری نبود. در حال حاضر گوگل می گوید نتایج حاوی اطلاعات کلی در مورد درمان است، از جمله اینکه آیا شما حتی نیاز به دارو دارید، مانند این مورد به عنوان یکی از لیست ها. یک جستجو برای “پرداخت صورت حساب خود از طریق citizens bank و trust bank استفاده صفحه اصلی این بانک ها را باز می کرد اما در حال حاضر شما را به صفحه مخصوص پرداخت قبوض در آن بانک ها می برد. یک جستجو برای “میزان کالری درهر برش پیتزا hut” لیست پاسخ هایی مانند اینرا در بر داشت ، اما نه یک پاسخ از پیتزا هات! اما در حال حاضر لیست پاسخ ها به طور مستقیم ازخود پیتزا هات را ارائه می کند.

آیا این موضوع می تواند گوگل راتضعیف کند ؟

تقریبا به طور قطع می توان گفت خیر. در حالی که ما نمی توانیم بگوییم که گوگل بهترشده است، ما می دانیم که مرغ مگس خوار – اگر آن واقعا در ماه های گذشته استفاده می شده – موجی ازشکایت مصرف کنندگان در این باره که نتایج گوگل به طور ناگهانی بد شده است را بر نیانگیخته است. مردم شکایت می کنند زمانی که چیزی بدتر شود. ولی آنها به طور کلی متوجه بهبود آن چیز نمی شوند.

آیا این به این معناست که سئو دیگر کار نمی کند؟

نه، سئو از کار نیافتاده است. در واقع گوگل گفت: هیچ چیز جدید یا متفاوتی وجود ندارد که متخصصین سئو و ناشران جدید نگران باشند. دستورالعمل یکسان باقی می ماند. گوگل می گوید: محتوای اصل، با کیفیت بالا داشته باشید. علائمی که در گذشته مهم بوده است مهم باقی می ماند. مرغ مگس خوار تنها اجازه می دهد تا گوگل آنها را از راه های جدید و بهتری پردازش کند.

آیا این به معنای از دست دادن ترافیک از گوگل است؟

اگر در ماه های گذشته مشکلی نداشته اید، خوب، شما از طریق مرغ مگس خوار صدمه نخواهید دید. اگر شما قرار بود به آن مشکل داشته باشید، تا به حال متوجه می شدید. درکل، هیچ اعتراض عمده ای هم در میان ناشران دیده نشده که آنها رتبه بندی خود را از دست داده باشند. به نظر می رسد این در تایید اظهارات گوگل است که: یک جستجو موثر بر جستجویی دیگر، که ممکن است جستجوهای ویژه را افزایش دهد – آنهایی که به ویژه جستجوهای پیچیده – و نه چیزهای پیش پا افتاده، به نوبه خود، عمده ترافیک بازدید را شامل شود.
اما من ترافیک از دست داده ام !
شاید این به علت مرغ مگس خوار باشد، اما گوگل تاکید کرده که نیز می تواند به دلیل برخی از بخش های دیگر الگوریتم نیز باشد، که همواره در حال تغییرند، بهینه سازی و بهبود می یابند.

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

1 دیدگاه ارسال شده در “الگوریتم مرغ مگس خوار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =