اطلاعات محل در سئو

ارسال شده در
اطلاعات محل در سئو

نکته بسیار مهم در مورد سایت هایی که تجارت الکترونیک دارند این است که دقیقا موقعیت جغرافیایی شرکت آن ها در سایت مشخص باشد. این قضیه در سئو محلی اهمیت بیشتری پیدا می کند زیرا در این سئو، افرادی که از نظر جغرافیایی به شما نزدیک هستند، راحت تر شما را پیدا می کنند لذا باید مشخصات دقیق شما برای آن ها در دسترس باشد. در این راستا فعالیت های مختلفی صورتی می گیرد برای مثال از تگ Geotag در سئو محلی و برای ثبت برخی اطلاعات محلی استفاده می شود.

کاربرد تگ Geotag 

برای مثال شما از قسمت های مختلف شرکت و یا خط تولید خود عکس گرفته اید و می خواهید این عکس ها را در سایت خود براساس محل دقیق عکاسی شده دسته بندی کنید تا کاربرد در زمان تماشای آن ها، به شما اعتماد کند. در این صورت از این تگ استفاده می شود. پس از این کار شما به راحتی می توانید به نقشه خود مراجعه نمایید و عکس ها در محل های دسته بنده شده مشاهده نمایید.

‫اگر موقعیت برای وب سایت شما‬ اهمیت دارد، اگر سایت شما‬ یک فروشگاه ابزار آلات را تبلیغ‬ میکند پس باید چیزهای دیگری را نیز در نظر بگیرید.‬ شما باید مطمئن شوید که موتور‬ جستجو محل قرار گیری کسب و کار شما را میداند‬ که میتواند وب سایت شما را‬ با یک موقعیت مشخصی مربوط سازد.‬ اول اینکه شما باید از تگهای متایجغرافیایی استفاده کنید.‬ گوگل از این تگها استفاده نمیکند‬ ولی بینگ اینکار را میکند‬ و شما میتوانید خیلی سریع و آسان تگها را بسازید‬ و شما میتوانید آنها را در‬ بالای هر صفحه قرار دهید.

اطلاعات محل در سئو توسط Geotag

‬ ‘geotag generators’ را‬ جستجو کنید و سرویسهایی همچون ‬ geo-tag.de را پیدا نمایید،‬ به این صورت سایت موقعیت شما‬ را در نقشه پیدا میکند‬ و سیستم تگها را در اختیار شما قرار میدهد‬. آنها را در صفحه کپی کنید‬، آدرس و کد پستی خود را‬ در تمامی صفحات سایت قرار دهید.‬ مطمئن شوید که آدرس ما با‬ آدرس استفاده شده در دایرکتوری‬ محلی هماهنگی دارد.‬ یک جای خوب برای قرار دادن آدرسها فوتر است ولی‬ شما باید آدرس را دربالای صفحات نیز قرار دهید.‬ حتی در هدر و در متنی ‫قابل خواندن نه در تصویر‬ یا در تگ h1‬. شما باید همچنین یک صفحه ارتباط‬ با ما یا صفحه موقعیت برای تما‫می موقعیت هایتان داشته باشید.

‬ اگر شما پنج محل کار مختلف‬ دارید پنج صفحه مختلف بسازید و‬ اطلاعات آدرس و نوع کسب و‬ کار را در محلهای مهم‬ مثل تگ عنوان، تگ h1‬ و آدرس قرار دهید‬. حتما کلیدواژه های مرتبط با کسب‬ و کار را در صفحه ی ارتباط با ‫ما قرار دهید‬ بسیاری از شرکتها صفحه ای با‬ کلیدواژه ها ولی بدون اطلاعات محل کار ‬ و یا با اطلاعات محل کار را‬ دارند ولی کلیدواژه ای نگذاشته اند.‬ شما باید از ترکیب هر دو در صفحه استفاده نمایید.‬ البته بسیاری از کسب و کارها چندین موقعیت دارند،‬ اگر شما لوله کش هستید شما میتوانید‬ کلمه تهران و کرج ‬ را نیز اضافه کنید،‬ به این صورت اطلاعات مرتبط با‬ این محلها را نیز باید در سایت قرار دهید.‬

برخی از افراد محلهای کارشان را‬ در فوتر قرار میدهند‬ که شامل نام این نواحی میشود‬ این مشکلی ندارد ولی در آن زیاده روی نکنید.‬ برای نمونه گاها میبینم افرادی لیستی از محله های کوچک‬ اطراف ناحیه مترو را میسازند که‬ در نهایت لیستی بلند از نامها را خواهند داشت‬ این خوب نیست چون از نظر‫ موتور جستجو این به نظر‬ لیستی از کلمات کلیدی می آید،‬ بنابراین ممکن است ارزش کافی را‬ نداشته باشد ولی همچنین لازم نیست چون‬‬‬‬‬‬ مردم در ترکیب با نام همسایه‬ ها جستجو را انجام نمیدهند‬ برخی از افراد ممکن است “لوله کش در تهران”را جستجو کنند‬ ولی آنها با استفاده از عبارتهای‫ موقعیتهای همسایه جستجو نمیکنند بنابراین شما به لیستی از نامها نیاز ندارید‬ چون در نهایت به لیستی میرسید‬ که برای موتورهای جستجو واضح نیست‬. از زوم خارج شوید تا همسایگیهای‬ کوچک ناپدید شود و از عبارتهای قابل توجه تری‬ استفاده کنید که با آن مردم جستجو میکنند.‬ همچنین چند صفحه موقعیت بسازید که هر کدام‬ برای شهر خاصی باشد.

تنها یک صفحه نسازید و اسم شهر را بگذارید.‬ هر صفحه باید حاوی محتوای متفاوتی باشد‬ در نهایت عبارتهای موقعیت ها در‬ زمان ساختن لینک را در‬ خارج و داخل سایت فراموش نکنید‬. اگر شما لوله کشی در تهران هستید شما نیاز به ‘لوله کش’‬ یا ‘لوله کش در تهران’ در متن ‬عطفی دارید.‬ نتایج جستجوی محلی بیش از موتور جستجو اهمیت می یابد پس‬ سعی کنید از نتایج مرتبط استفاده نمایید.‬ اگر میخواهید برای این نوع از جستجوها ظاهر شوید‬ شما نباید بهینه سازی محلی را نادیده بگیرید‬‬‬‬‬. باید یادآور شوم که در بعضی مواقع شاید نیاز نباشد که شما همچین کاری بکنید. در ابتدا باید ببینید که استراتژی سئو و بهینه سازی سایت شما چه می باشد و پس از آن اقدام کنید.
‫‬‬

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =