چگونه اشتباهات سئو را جبران کنیم

ارسال شده در
چگونه اشتباهات سئو را جبران کنیم

همان گونه که می دانید، هدف سئو، بهینه سازی سایت و افزایش بازدید از سایت است به همین منظور، اقداماتی توسط سئوکار انجام می گیرد که در حیطه فاکتورهای قانونی گوگل است. اما گاهی اوقات سئوکار برای این که بتواند رتبه سایت را بالا ببرد، اقداماتی انجام می دهد که ناخواسته منجر به اشتباه می شود و همین امر سبب افت سایت شما می گردد. لذا در این زمان باید اشتباهات انجام شده را جبران نمایید تا سایت شما به حالت قبلی بر گردد:
۱- لینک های سایت خود را چک کنید.
توجه داشته باشید که اگر هر لینک صفحات سایت شما اشکال داشته باشد، نوعی عیب برای سایت به حساب می آید که مانعی برای موتور جست و جو به حساب می اید و همین امر سبب می شود که رنکینگ سایت شما پایین بیاید.
۲- به بک لینک های خود توجه کنید.
درست است که بک لینک سبب افزایش رتبه سایت شما می شود ولی این اتفاق زمانی می افتد که اولا بک لینک ها از سایت ها معتبر باشند که خود رتبه مناسبی دارند و دوما بک لینک ها با موضوع سایت شما سازگاری داشته باشند.
۳- مطالب تکراری را از سایت خود حذف کنید.
بدانید که گوگل در صورتی به مطالب شما امتیاز مید هد که ان مطالب در حیطه موضوعی خود، جدید و نو باشند و اگر مطلب تکراری در سایت قرار گیرد، چون این مطلب قبلا رتبه بندی شده است لذا گوگل دوباره به ان مطلب امتیاز نمی دهد.
۴- محتوای مطالب، اهمیت زیادی دارند.
همان گونه که گفتیم، دو نکته در نوشتن مطالب اهمیت دارد اول وجود کلمات کلیدی در داخل متن که بعد در انتهای متن قرار است در قالب برچسب لحاظ شوند و دوم نو و بکر بودن متن. حال برخی از افراد برای رسیدن به این هدف، مطالبی می نویسند که از نظر کیفیتی بسیار پایین است و فقط می خواهند تعداد کلمات کلیدی در ان ها بالا باشد و یا این که می خواهند سایت آن ها مطلبی برای عرضه داشته باشد و این بزرگترین اشتباه است. توجه داشته باشید که هر چه مطالب شما از جذابیت بیشتری برخوردار باشد، مسلما تعداد بازدیدی کننده بیشتری را به سمت خود جذب می کند و همین امر سبب افزایش بازدید از شایت شما و در نتیجه افزایش رتبه سایت شما می گردد.
۵- در انتخاب عکس برای مطالب دقت کنید.
یکی دیگر از اشتباهات سئو این است که از تصاویر درست استفاده نمی شود. اولا تصاویر شما باید با موضوع متن همبستگی داشته باشد و دوما کیفیت تصاویر باید به گونه ای باشد که در زمان آپلود تصاویر، افت کیفیت نداشته باشید.
۶- قبل از بارگذاری مطالب، آن ها را از نظر صحت املایی چک کنید.
هر غلط املایی سبب می شود که کلمه ای نا مفهوم ایجاد شود که موتور جست و جو قادر به فهم آن نیست و همین امر بر رتبه بندی شما تاثیر می گذارد.

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

4 دیدگاه ارسال شده در “چگونه اشتباهات سئو را جبران کنیم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 18 =