اشتباهات رایج در سئو (بخش دوم)

ارسال شده در
اشتباهات رایج در سئو (بخش دوم)

سئو سایت، سبب افزایش بازدید از سایت شما و افزایش رتبه شما در صفحات جست و جو می شود. اما لازم است بدانید که اگر براساس اصول سئو پیش نروید، همین سئو که می تواند سبب بهینه سازی سایت شما بشود، سبب تخریب و افت رتبه شما در سایت می گردد. اشتباهات رایج در سئو سبب می شود که رتبه بندی ما در گوگل از بین برود. افراد سئوکار معمولا دچار این اشتباهات نمی شوند و این اتفاق معمولا برای افراد تازه کار رخ می دهد. لذا لازم است با اطلاع از آن ها، از ایجاد مشکل در سایت خود جلوگیری نمایید:
۱- استفاده نا بجا از پست مهمان
یکی از روش های افزایش بازدید از سایت این است که در سایت های دیگر پست بگذارید و در آن ها، لینک سایتتان را به اشتراک بگذارید اما باید توجه داشت که این کار بهتر است در سایت هایی صورت گیرد که هم موضوع با شما هستند . همچنین رتبه ان سایت ها در گوگل بالا است در این صورت این عمل به نفع شما خواهد بود در غیر این صورت، اگر در زمینه پست گذاری افراط کنید و یا به هر سایتی متوسل شوید و هدف شما صرفا لینک گذاری باد، این عمل به رتبه شما لطمه خواهد زد.
۲- قبول پست های مهمان با کیفیت پایین
یکی دیگر از روش های افزایش ورود به سایتتان این است که از سایت های دیگر دعوت کنید و متون آن ها را در سایت خود منتشر کنید ولی توجه داشته باشید که برای هر سایتی نباید این کار را انجام داد بلکه باید با سایت های معتبر که رتبه بالایی دارند تعامل برقرار کرد تا در رتبه شما تاثیر مثبت داشته باشند.
۳- کپی برداری از مطالب سایت های دیگر
این بسیار اهمیت دارد که مطالب شما، تازه، جدید و بکر باشند. کپی از مطالب سایت های دیگر، تاثیری در افزایش رتبه سایت شما ندارد زیرا صفحه ای که این مطلب را داشته قبلا در صفحه اول گوگل قرار گرفته و رتبه خاص خود را گرفته است پس موتور جست و جو به مطالب دیگر ان امتیازی نمی دهد چون لزومی برای این کار نمی بیند.
۴- زیاده روی در تبلیغات در سایت
از آن جایی که قبلا وب مسترها از تبلیغات زیاد در سایت خود استفاده می کردند تا بازدید از سایت خود را بالا ببرند، لذا گوگل طرحی را ارائه کرده است سایت های دارای تبلیغات زیاد را مجازات می کند.
۵- کندی یا عدم دسترسی سایت
اولا سایت شما حتما باید حتی المقدور روزانه و یا چندبار در هفته به روز رسانی شود و در دسترس باشد. از طرف دیگر این که سایت باید سرعت بارگذاری بالایی داشته باشد و به محض این که کاربر وارد سایت می شود، سریعا بالا بیاید. این نیز یکی از اشتباهات رایج در سئو است که وب مستر ها دارند در واقع عدم توجه به سرعت سایت و سرعت به روز رسانی آن.

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

4 دیدگاه ارسال شده در “اشتباهات رایج در سئو (بخش دوم)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + هجده =