نقل مکان محتوایی در سئو : از موبایل تا ایندکس اول موبایل

ارسال شده در
نقل مکان محتوایی در سئو 2

 

از وقتی که موبایل از نان شب مردم هم واجب‌تر شد گوگل کم کم فهمید که دیگر جستجو دسکتاپ و تمرکز روی نسخه دسکتاپ سایت‌ها در آینده‌ای نه چندان دور جواب نمی‌دهد. ارتش کاربران موبایل به یک باره به موتور جستجو گوگل هجوم آوردند و گوگل هم در کمال ناباوری تمام استراتژی‌های چندین و چند ساله خود را تغییر داد. دیری نپایید که  mobile first index اصل اساسی موتور جستجو گوگل معرفی شد و گوگل رسما اعلام کرد صفحات مبتنی بر موبایل در ایندکس شدن مقدم‌تر اند!

بعد از این تغییر رویکرد چشمگیر مشخص شد که تغییر ساختار سایت و بهینه‌سازی کد‌ها یا ساخت نسخه مخصوص موبایل برای هر سایت تنها کافی نیست. نقل و مکان محتوایی و تغییر در شیوه تولید محتوا هم مهم است و هر سایت باید نگاهی موشکافانه به ساختار محتوا برای این که هر چه بهتر در موتور‌های جستجو نمایش داده شود داشته باشد.

تغییر دومی که در ادامه تغییرات قبلی باید مدنظر داشته باشید نقل مکان محتوایی از  “موبایل” به “ایندکس اول موبایل” است. کاری که نشان‌ می‌دهد تمرکز هر چه بیش‌تر شما روی نسخه موبایل مهم‌تر از نسخه دسکتاپ است.

 

تمرکز بیش‌تر روی نسخه موبایل: از موبایل تا ایندکس اول موبایل

 

برای این که محتوا سایت خود را برای کاربران موبایلی بهینه کنید به این سه نکته توجه داشته باشید:

mobile first index را بپذیرید!

۶۸ درصد از ناکامی وب سایت‌هایی که هرگز میزان ترافیک طبیعی آن‌ها را راضی نکرده است مربوط به عدم توجه به ایندکس اول موبایل با اولویت نسخه موبایل سایت بر نسخه اصلی است.

سایت‌هایی که بر بر پایه فریم ورک AMP ساخته می‌شوند سرعت بارگذاری سایت را تا چند برابر افزایش می‌دهند و با استفاده از آن می‌توان وب سایتی کاملا واکنشگرا یا ریسپانسیو داشت که با استراتژی mobile first index هماهنگ است.

سرعت در بارگذاری صفحات موبایل را جدی بگیرید

سرعت فاکتور مهمی در نقل و انتقال محتوایی در سئو است. فقط کافی است بارگذاری یک صفحه در موبایل بیش‌تر از سه ثانیه طول بکشد تا ۵۳ درصد از کل کاربرانی که می‌توانستند به مشتریان شما تبدیل شوند از دست بروند. بهینه‌سازی اسکریپت‌های جاوا، CSS، تصاویر و… را در سایت خود به متخصص سئو بسپارید.

نوع محتوا متنی در گوشی‌های موبایل را زیر نظر بگیرید

مطالبی را در وبلاگ یا وب سایت خود درج کنید که می‌دانید به مذاق کاربران موبایل خوش می‌آید. مشکلات مربوط به اسمارت‌فون‌ها و اخبار تکنولوژی از پرطرفدارترین مطالبی هستند که این روزها توسط کاربران موبایل جستجو می‌‌شود. چه بهتر که هدف خود را در نقل و مکان محتوایی در سئو از ابتدا مشخص کرده و دقیقا همان چیزی که مشتری را نسبت به شما وفادار می‌کند منتشر کنید.

 

حتما بخوانید :

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =