آنالیز کلمات کلیدی

ارسال شده در
آنالیز کلمات کلیدی

منظور از آنالیز کلمات کلیدی این است که بدانیم ارزش هر کلمه کلیدی از نظر گوگل چگونه است و کاربران بیشتر به چه موضوعاتی علاقه دارند در این صورت می توانید محتوای سایت خود را بر مبنای این کلمات تنظیم نمایید و در نتیجه این شانس را به سایت خود بدهید که در نتایج جست و جوی گوگل، بیشتر دیده شود.
به منظور آنالیز کلمات کلیدی باید چند مرحله را طی نمود:
۱- ابتدا در میان کلمات کلیدی گوگل متناسب با موضوع سایت خود جست و جو کنید تا متوجه شوید که کاربران مختلف برای سرچ پیرامون این موضوع، بیشتر چه کلمات و عباراتی را انتخاب می کنند.
۲- توصیه می کنیم که حتما از گوگل آنالیتیک استفاده کنید. در این ابزار شما وقتی روی قسمت کلمات کلیدی کلیک می کنید، می توانید متوجه شوی کاربران بیشتر از طریق چه کلماتی وارد سایت شما شده اند.
۳- گوگل ترندز را فراموش نکنید. مهمترین قابلیت این ابزار این است که تعیین می کند یک کلمه به چه میزان جست و جو شده است.

کلمات کلیدی اساس سئو و بهینه سازی موتورهای‬ جستجو هستند و زمانی که ما‬ میخواهیم اقدامات سئو خود را ارزیابی‬ کنیم، تحلیل کلیدواژه های مختلفی‬ که افراد را به وب سایت‬ ما می‌آورند جای خوبی برای شروع کارمان هستند.‬ در گوگل آنالیتیکز ما میتوانیم‬ به گزارش Organic Search Traffic‬ برویم برای اینکار‬ از Traffic Sources ، Sources ،‬ Search را انتخاب کرده و‬ بر روی Organic کلیک کنید،‬ این گزارش تمامی کلیدواژه هایی که‬ ترافیک را به صفحه ما از‬ موتورهای جستجو به صورت طبیعی می آورند نشان‬ میدهد و البته ما تنها به طور پیشفرض‫ ۱۰ تا را می بینیم.‬ شما میتوانید این عدد را به ۵۰۰ تغییر دهید.‬ کار دیگر این است که از‬ بعد Secondary استفاده‬ کنید تا بتوانیم‬ موتور جستجویی که ترافیک را ارسال کرده ببنییم.‬ Source را از منو‬ انتخاب کنید و شما ستون دیگری از داده ها را میبینید‬ که این اطلاعات را نشان میدهد‬. به صورت پیشفرض ما متریک مصرف‬ عمومی سایت را میبینیم. اگر شما اهداف خود را در‬ اکانت گوگل آنالیتیکز برای‬ بررسی نتایج کسب و کارتان‬‬‬‬ ‫بررسی نکرده اید، بهتر است‬ اول به ان بپردازید‬.

چیزی را که نمیتوانید ارزیابی کنید‬ را نمیتوانید مدیریت کنید و این در تمام اقدامات بازاریابی‬ آنلاین صدق میکند و فقط مختص سئو نمی باشد. وقتی که اهداف خود را تنظیم‬ کردید میتواید بر روی هدف تنظیمی خود کلیک کرده‬ تا عملکرد کلیدواژه خود در رابطه‬ به اهداف کاری تان ببینید.‬‬ البته، اگر شما بازاریابی تجاری را در‬ گوگل آنالیتیکز تنظیم کنید نه تنها میتوانید داده های هدف‫ خود را بررسی کنید بلکه‬ میتوانید داده های هر کلیدواژه را نیز تحلیل نمایید.‬ یکی از چیزهایی که باید در‬ مورد اواخر سال ۲۰۱۱ ذکر کنیم، این است که گوگل‬ در چگونگی دستیابی کلیدواژه ها از‬ جستجوهای طبیعی توسط Web Analytics‬ تغییری به وجود آورده است‬. اگر کاربری در هنگام باز بودن‬ اکانت گوگل خود‬ جستجویی انجام دهد،‬ داده های کلیدواژه ها را کدگزاری ‫میکند که نمیتواند توسط‬ Analytics Tools خوانده شود‬ و متاسفانه این به آن معناست‬ که تمامی آن کلیدواژه ها‬ در ردیفی داده هایی است که‬ not provided (غیر قابل دسترسی)‬ نام دارد.‬  میبینیم که بیش از‬ نیمی از ترافیک طبیعی یک وب سایت‬ از کاربرانی آمده است که وارد‬ گوگل شده اند و متاسفانه این به ان معناست که‬ کلیدواژه هایی که به کار میروند‬ برای ما در گوگل آنالیتیکز‬ یا نرم افزارهای‬ تحلیل وب در دسترس نیستند‬.

کار دیگری که میتوانیم انجام دهیم‬ این است که به آن لینک غیر قابل دسترس رفته‬ و بعد اصلی خود را به‬ Landing Page تغییر دهیم‬. این به ما مفهومی از چگونگی رتبه بندی صفحات میدهد‬ و اگر ما این را با داده ها ترکیب کنیم‬ که صفحات از آن رنکی دریافت‫ کنند، میتوانیم کلیدواژه هایی‬ که منجر به جستجو میشوند را پیدا کنیم.‬ به یاد داشته باشید که وقتی‬ گزاراشات کلیدواژه ای را بررسی میکنید‬ شما تنها داده هایی را برای‫ افرادی در وب سایت از یک‬ جستجو میبینید که رنکی دریافت میکنند‬ و بر نتایج جستجو شما کلیک می نمایند.‬ به عبارت دیگر Web Analytics‬ شاخص خوبی برای‬ پیدا کردن فرصتهای از دست رفته نیست.‬ اگر شما رنکی برای کلیدواژه ای‬ دریافت نکنید، هیچ کس بر نتیجه ی جستجو‬ شما کلیک نمیکند و داده ای‬ برای آن فرصتهای از دست رفته نشان داده نمیشود.

آنالیز کلمات کلیدی توسط وبمستر تولز

همیشه داده های ابزارهای جستجوی کلیدواژه را بررسی نمایید‬ تا فرصتهای کلیدواژه ای را تشخیص‬ داده و وقتی که ترافیک را از آنها دریافت کردید‬ قادر به تحلیل اجرای آنهای ‫در ابزارهای Web Analytics خواهید شد.‬ کاری که شما میتوانید انجام دهید این است که اکانت‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬ ‫گوگل وبمستر تولز را با اکانت‬ گوگل آنالیتیکز لینک کنید‬ به این صورت شما میتوانید تمامی این داده ها‬ را در Traffic Sources‬ در Search Engine Optimization‬ مشاهده نمایید.‬ در گزارش Google Webmaster Tools’ Queries‬ شما میتوانید داده های‬ نشان داده شده در نتایج موتورهای‬ جستجو، جایگاه میانگین شما در رتبه بندی و‬ کلیک ها و آهنگ کلیکها را مشاهده نمایید.‬ توجه داشته باشید که این اعداد دقیق نیستند،‬ بنابراین گزارشهای گوگل وبمستر تولز‬ را هر طور که میخواهید تفسیر کنید.‬

به این صورت شما میتوانید یک‬ مفهوم دقیق و ارزشمند بر‬ اساس اعداد خام بدست آورید.‬ یکی از موضوعاتی که باید بررسی‬ کنید کلیدواژه هایی با نمایش ‫بالا و آهنگ کلیک کم است،‬ به این صورت با اینکه شما‬ در نتایج جستجو نمایش داده میشوید‬‬‬ ‫ولی کسی بر آن لینک کلیک نمیکند‬. به این صورت میتواند مشکل شما عنوانتان باشد‬ یا مشکل در توضیح باشد و‬ شما باید این موضوع را کاملا بررسی کنید‬. با این تعداد داده ها تحلیل‬ کلیدواژه ها ممکن است برایتان ترسناک باشد‬ ولی برای هر کسی که میخواهد‫ به اهداف سئو سایت دست یابد این‬ امر از اهمیت بالایی برخوردار است‬ چون همه چیز با یک جستجو‬ شروع میشود و درک کردن‬‬‬ ‫رویدادهای بعد از کلیک بر جستجو‬ میتواند در رتبه بندی تاثیر زیادی داشته باشد‬ و باعث مسمرثمر شدن تلاشهای ما شود‬‬.
‫‬

آخرین مطالب سئو

لینک دوستان

ریپورتاژ آگهی

تجهیزات کراس فیت

تعمیر ماکروفر سامسونگ

تعمیر ماکروفر ال جی

سئو

ترجمه فوری

تعمیر ماکروفر

بیمه ایران

تعمیر لوازم خانگی

سئو

بیمه عمر پاسارگاد

بیمه پارسیان

تعمیر ماکروفر بوتان

تعمیر ماکروفر پاناسونیک

سیگار

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی

نمایندگی تعمیرات ال جی

نمایندگی تعمیرات پاناسونیک

نمایندگی تعمیرات دوو

نمایندگی تعمیرات بوش

نمایندگی تعمیرات سامسونگ

درج آگهی رایگان

سئو

مشاوره سئو

نمایندگی تعمیرات آبسال

نمایندگی تعمیرات ارج

نمایندگی تعمیرات پاکشوما

نمایندگی تعمیرات کنوود

نمایندگی تعمیرات ویرپول

نمایندگی تعمیرات ایندزیت

نمایندگی تعمیرات باکنشت کرج

نمایندگی تعمیرات ویرپول کرج

نمایندگی تعمیرات کندی کرج

نمایندگی تعمیرات کنوود کرج

تعمیر لوازم خانگی در تبریز

نمایندگی تعمیرات جنرال الکتریک

تعمیر یخچال جنرال الکتریک

تعمیر یخچال پروفایل

تعمیر یخچال مابه

تعمیر یخچال دوو

بیمه شخص ثالث

بیمه بدنه

بیمه آتش سوزی

بیمه مهندسی

بیمه مسئولیت

تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ

تعمیر یخچال فریزر سامسونگ

تعمیر ساید بای ساید سامسونگ

تعمیر یخچال سامسونگ

تعمیر ماکروویو ویرپول

تعمیر ماشین لباسشویی آریستون

تعمیر ماشین لباسشویی بکو

تعمیر ماشین لباسشویی کنوود

تعمیر ساید بای ساید وستینگهاوس

تعمیر ماشین لباسشویی AEG

تاسیسات ساختمان در تبریز

تعمیر ماشین لباسشویی باکنشت

تعمیر ماشین لباسشویی کندی

تعمیر ماشین لباسشویی ایندزیت

تعمیر ماشین لباسشویی ویرپول

تعمیر ماشین لباسشویی زیرووات

دانلود اپلیکیشن بیمه عمر پاسارگاد

بیمه آتیه کودکان

اکستنشن مو

سایت نقاشی

تعمیر پکیج بوتان

نصب بازی روی ps4

تعمیرات لپ تاپ دل در تبریز

تعمیر و نگهداری سیستم های اعلام حریق

تحصیل پزشکی در ترکیه

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + شش =