آنالیز لینک ها

ارسال شده در
آنالیز لینک ها

اهمیت آنالیز لینک ها را تنها و تنها سئو کارها می دانند. ‫به تدریج اگر همیشه محتوای خوبی ارایه کنید،‬ آن را تبلیغ نمایید و از فرصتهای موجود استفاده نمایید‬ آگاهی از وضعیت لینکها میتواند‬ عملکرد شما را در اهدافتان نشان‬ دهد و به موتورهای جستجو‬ قابل اعتماد بودن و معتبر بودن‬ وب سایت شما را نشان دهد.‬ دو ابزار مجزا برای تحلیل متریکهای ‫لینک برگشتی وجود‬‬ دارد سایت Open Site Explorer‬ از SEOmoz و سایت Majestic SEO‬‬‬.

آنالیز لینک ها با سایت Open Site Explorer

‫شما میتوانید از این ابزارها برای‬ تحلیل لینکهای هر وب سایتی استفاده نمایید‬.‬ مشاهده کردن لینکهای برگشتی رقبا میتواند‬ یک راه عالی برای پیدا کردن فرصتهای جدید لینکی باشد،‬ البته وقتی که لینکهای برگشتی خود را تحلیل میکنید باید‬ به متریکهایی برای ارزیابی اقدامات ساخت لینک توجه نمایید.‬ با استفاده از سایت Open Site Explorer‬ شما میتوانید گزارشی در مورد متریکهای دامین و صفحه‬ برای هر آدرسی که میخواهید تهیه‬ کنید و لیستی از لینکها به سایتتان را مشاهده نمایید.‬ در این سایت اطلاعات مختلفی در مورد وب سایت دریافت میکنیم به عنوان مثال‬ Domain و Page Metrics ایده ای‬ از چگونگی اعتبار دامنه‬ و صفحه مشخصی که شما آن‬ را میبینید به شما میدهد‬. در این مورد ما تنها دامین را تایپ می کنیم که‬ به این معناست که صفحه در‬ حال تحلیل صفحه ی خانگی میباشد‬. ما همچنین میتوانیم تعداد کلی لینکهای‬ رفته به این صفحه را ببینیم‬.‬ چند متریک در مورد شبکه های اجتماعی نیز داریم‬ که محدودیت هایی در مورد چگونگی‬ جمع آوری داده ها دارند‬.

کاری که میتوانیم انجام دهیم این‬ است که به بررسی آنها عادت کنیم‬ و هدفمان بهبودی دائمی باشد.‬ هر چه اعتبار دامنه سایت شما‬ بالاتر باشد ، رنک بهتری نیز دریافت میکند‬ و هر چه دارایی لینکی شما افزایش یابد‬ امتیاز اعتبارهای شما نیز افزایش می یابد.‬ با فیلتر کردن لینکهای نشات گرفته از صفحات خارجی‬ شما میتوانید تمامی لینکهای که به‬ سایت می آیند را بررسی کنید و‬ تمامی نواحی اقدامات را شناسایی نمایید‬. برای نمونه، شما ممکن است وب لاگ نویسی پیدا کنید‬ که شما را لینک کرده باشد‫ ولی شما دوست داشته باشید‬ متن عطف متفاوتی در آن لینک داشته باشید‬ که دارای کلیدواژه ای مفید باشد.‬ همچنین شما میتوانید از نویسنده های مهمان استفاده کنید یا‬ ممکن است لینکهایی را پیدا کنید‬ که نمیخواهید بخشی از آن باشید.

‬ در هر وضعیتی که باشید‬ آگاهی از لینکی که به شما میشود و چگونگی آن‬ میتواند به اقدامات ساخت و گسترش لینک شما کمک کند‬. اگر شما میخواهید فرایند پیمایش دامین،‬ صفحه و متریکهای لینک را خودکار سازید‬ شما میتوانید از قابلیت پیگیری کمپین‬ SEOmoz’s استفاده نمایید.‬ وقتی که در ابزار کمپینی ساختید به‬ گزارش History در‬ Link Analysis بخش بروید به این صورت میتوانید سایت خود‬ را در مقایسه با وب سایتی‬ که به عنوان رقیب آن را افزوده اید مشاهده نمایید‬. شما نموداری از اعتبار دامین، مجموع تعداد لینکها و انواع لینکها که میتواند شما را‬ در چگونگی اقدامات ساخت لینک آگاه سازند را ببینید.‬

آنالیز لینک ها با سایت Magestic Seo

به Majestic SEO رفته‬ و به گزارشهای‬ Backlink History نگاه کنید.‬ Backlink History تعداد‬ لینکهای بدست آمده به صورت ماهانه، جمعی یا در زمان مشخص را‫ نشان میدهد‬ و شما میتوانید از آن برای درک‬ چگونگی عملکرد دارایی لینک شما بعد‬ از انتشار وب سایت را مشاهده نمایید.‬ شما میتوانید چهار رقیب دیگر را‬ برای مقایسه با خودتان مشخص نمایید‬ و با این میتوانید چگونگی عملکرد سایتتان در مقایسه با‬ رقبایتان در نتایج جستجو را ببینید.‬ دو بخشی که خواهید دید نمودار‬ Backlinks میباشد‬ که مجموع تعداد لینکهای اشاره کننده‬ به سایت شما را نشان میدهد و‬ نمودار Referring domains‬ که شما را از دامنه های‬ مختلفی که به سایت شما اشاره دارد آگاه میسازد.‬ با رشد دادن دائمی دارایی لینک،‬ شما میتوانید اعتماد موتورهای جستجو را‬ جذب کنید و در نتیجه‬ صفحه شما در جایگاه بهتری قرار میگیرد‬ تا رنک بالاتری در نتایج جستجو دریافت کند.‬ با این ابزارها شما قادر‬ به مدیریت این فرایند بوده‬‬‬‬‬ و میتوانید از عملکرد خود آگاه شده و اقدامات لازم‬ برای پیشرفت را انجام دهید‬‬.

به یاد داشته باشید که یکی از مهم ترین اقدامات در سئو و بهینه سازی سایت همین آنالیز لینک ها می باشد که شدیدا توصیه می کنم که به راحتی از کنار آن نگذرید و وقت بیشتری را صرف آنالیز لینک های سایت خود و رقبا کنید.
‫‬

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

4 دیدگاه ارسال شده در “آنالیز لینک ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 1 =